Jump to content
Forum Odszkodowania

oparzenie


koza1316
 Share

Recommended Posts

Witam.

Tydzień temu podczas prac w polu zostałem poparzony olejem z ciągnika. Więc wypadek zdarzył się w pracy. Mam świadka zdarzenia. Mamoparzenie 3 stopnia 3% ciala. Czy miał ktoś podobny przypadek lub orientuje się w kwocie i czasie realizacji takich procedur w kursie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj poparzyłam sie w pracy para z czajnika elektrycznego podczas zaparzania sobie kawy. Lekarz w szpitalu stwierdził poparzenie II stopnia. Mam 8 dni zwolnienia. W czasie zdarzenia byłam sama, ale zaraz po kolezanka weszla do kuchni gdy trzymalam ręke pod bieżącą zimna wodą. Czy to moze byc uznane za wypadek przy pracy?Jak napisac protokol powypadkowy?
Link to comment
Share on other sites

Należy zglosić zdarzenie swojemu przelożonemu lub bhp. w zgłoszeniu prosze opisac kiedy i co sie stało, jako świadka podać koleżankę, która bezpośrednio po zdarzeniu weszła do kuchni - będzie ona świadkiem pośrednim.

Zespół powypadkowy powołany przez pracodawcę do zbadania okoliczności i przyczyn wypadku dokona jego prawnej kwalifikacji. tzn.określi czy jest to wypadek przy pracy czy nie.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
Dziękuję za odpowiedź. Do kursu udam się jutro(7 dni od zdarzenia). Traktor z feralnym peknietym przewodem olejowym stoi zabezpieczony. Mam natomiast jeszcze pytanie odnośnie tego oc. Kiedy można dzwonić do Pana/pani ?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witaj,

 

Napisz coś więcej na temat zdarzenia, jak doszło do poparzenia, w jakich okolicznościach. Może warto tu rozważyć odszkodowanie z OC rolnika.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Współczuję. Myślę, że odszkodowanie dostaniesz bez problemu, ale nie orientuje się jakie to będą kwoty. Ja po wypadku dostałem dość niskie odszkodowanie, nie starczyło nawet na pokrycie części kosztów leczenia. Teraz staram się o zadośćuczynienie.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...