Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek przy pracy w Finlandii i milczenie ubezpieczyciela


lexus6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W X 2014 r. uległem wypadkowi przy pracy w Finlandii. Umowa o pracę na czas określony. Doznałem licznych złamań kości żeber oraz zerwania wiązadeł barku, które to spowodowały stały uszczerbek na zdrowiu uniemożliwiający mi wykonywanie prac związanych z zawodem. Inspekcja pracy stwierdziła winę pracodawcy. Ubezpieczyciel "Fennia" za okres zwolnienia wypłacił mi utracone wynagrodzenie i nic więcej. Złożyłem w XII 2015 r. do ubezpieczyciela fińskiego wniosek o ustalenie stopnia trwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem i wypłatę należnego mi z tego tytułu odszkodowania. Brak odpowiedzi zmusił mnie do ponowienia tego wniosku w lipcu 2016 r. Także bez skutku podobnie jak mój e-mailowy monit o informacje w sprawie z br. Chciałem zaangażować do prowadzenia sprawy kancelarię prawną w Polsce, ale stwierdzili,że to zbyt utrudnione dla nich. Nie wiem jak przymusić ubezpieczyciela do działania. Czy organ sądowy w Finlandii.? Jeśli tak to jaki. A może FAII w Helsinkach Może ktokolwiek miał do czynienia z taką sprawą i może pomóc w tej materii. Nie chciałbym, by sprawa ta uległa przedawnieniu ze względu na upływ czasu. Aktualnie przebywam czasowo na terenie Finlandii, ale kontakt e-mail zawsze jest możliwy Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...