Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Szkoda powstała w skutek zaniechania ze strony Leroy Merlin


wojtek_witomiono
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

poniżej znajdą Państwo opis całej sytuacji, która mnie spotkała. Czy są w stanie mi Państwo pomóc? Nie ukrywam, że samochód dalej nie został naprawiony a zapach farby, który jest szkodliwy cały czas unosi się w samochodzie.

Serdecznie pozdrawiam,

Wojtek

...................................................................

Szanowni Państwo,

Dnia 22.09.2017 w oklicach godziny 15:20 odwiedziłem Państwa sklep mieszczący się pod adresem: Al. Grunwaldzka 309, 80-309 Gdańsk Oliwa.

Z racji tego, że znajduje się on nieopodal siedziby firmy, w której pracuję, jestem dość częstym klientem. Jest mi niezmiernie przykro, że muszę pisać w takiej sprawie, ale ze względu na poziom szkód wywołanych niekompetencją Państwa pracownika nie mam wyboru.

Dokonując zakupu farby niezbędnej naszym pracownikom do malowania betonowej posadzki, zdecydowałem, że jako firma skorzystamy z Państwa oferty. Zakupiona została farba do malowania betonu marki Tikkurila o nazwie BETOLUX, pakowana w szczelnej metalowej puszce, która ma informacje producenta, że jest przystosowana do transportu. Niestety Państwa pracownik po wymieszaniu farby nie domknął puszki skutkiem czego po jej postawieniu w bagażniku mojego samochodu uległa odrazu całościowemu wylaniu się do jego wnętrza. Zdarzenie to miało miejsce na państwa parkingu sklepowym. Zrozumiałe jeszcze mogłoby być, gdyby puszka uległa otworzeniu w trakcie niewłaściwego transportu po wybojach, ale taka sytuacja fizycznie nie ma prawa mieć miejsca w momencie, gdy puszka z farbą zostaje położona do zaparkowanego samochodu. Uszkodzeniu uległ bagażnik samochodu marki bmw model e90 (uszkodzenia widoczne są na zdjęciu). Wrazie potrzeby zdjęcie oczywiście zostało wykonane z geolokalizacją oraz godziną jego wykonania. Jeśli będą Państwo potrzebowali takich zrzutów z ekranu, to oczywiście udostępnie.

Zaraz po zdarzeniu udałem się do Państwa pracowników, by zgłosić zażalenie. Rozmawiałem z Panią kierowniczką działu farb, która w zaparte nie chciała przyznać się błędu pracownika i nie zaproponowała nawet pomocy w uprzątnięciu rozlanej farby. Niestety ma możliwości chemicznego usuwania śladów farby. Ze względu na zapach utrzymujący się w samochodzie obecnie nie mogę przewozić dzieci, które wcześniej były jego częstymi pasażerami.

Poniżej znajdą państwo listę oraz wycenę uszkodzonych elementów według producenta. Wycena nie zawiera wymiany serwisowej. Koszt takiej w nie autoryzowanym serwisie to około 300zł.

1)Panel wkładany bagażnika — nr. części 51 47 7 059 233, cena: 509,94 zł

2) Uchwyt — nr. części 51 47 7 152 356, cena: 132,11 zł

3) Schowek w podłodze bagażnika — nr. części 51 47 7 148 920, cena: 149,61 zł

4) Obudowa bagażnika prawa — nr. części 51 47 7 059 228, cena: 176,56 zł

5) Osłona akumulatora - nr. części 51 47 7 070 520, cena: 133,19 zł

6) Osłona krawędzi ładunkowej - nr. części 51 47 7 059 258, cena 187,94 zł

� ączny koszt uszkodzonych elementów: 1289,35 zł

Zwracam się z prośbą o zadośćuczynienie w związku z zaistniałą sytuacją w wysokości 1589,35zł na poczet naprawy samochodu oraz 500 zł na poczet strat moralnych związanych z wyżej opisaną sytuacją. Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że podobne pismo otrzymają Państwo również drogą pocztową na adres oddziału w Gdańsku i adres siedziby głównej Państwa firmy w Warszawie.

Z wyrazami szacunku,

 

Wojciech .........

 

...........PONIŻEJ ODPOWIEDŹ LEROY MERLIN ..........

 

W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 11.10.2017r. dotyczące zdarzenia mającego miejsce w dniu 22.09.2017r., uprzejmie informujemy, przedsiębiorca Leroy-Merlin Polska sp.

z o.o. nie ponosi winy ani tym bardziej odpowiedzialności, za podawaną przez Pana szkodę.

 

Dla przyjęcia odpowiedzialności sklepu w niniejszej sprawie niezbędne jest udowodnienie przez poszkodowanego przesłanek odpowiedzialności odszkodowawczej z art. 415 kodeksu cywilnego, jakimi są: zawinione zachowanie lub zaniechanie odpowiedzialnego, szkoda będąca wynikiem tego zachowania się oraz adekwatny związek przyczynowo skutkowy łączący oba zdarzenia. Tymczasem w okolicznościach niniejszej sprawie brak jest ww. elementów.

 

Należy przy tym zaznaczyć, iż fizycznie niemożliwym jest samoczynne otworzenie opakowania farby w przypadku jej prawidłowego umieszczenia w trakcie transportu, co niewątpliwie jest obowiązkiem właściciela pojazdu i odbywa się niezależnie od sklepu

 

Z poważaniem,


Dyrektor sklepu

 

............................... MOJA ODPOWIEDŹ..............................

 

W odpowiedzi na Państwa stanowisko w tej sytuacji zaznaczam iż w moim roszczeniu

zaznaczyłem wyraźnie:

 

a) farba została niedomknięta przez Państwa pracownika bo wymieszaniu jej w celu

uzyskania właściwego koloru

b) farba nie była transportowana jedynie położona w bagażniku i tu mogą Państwo sprawdzić to na monitoringu oraz na moim zdjęciu z geolokalizacją oraz godziną wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj,

 

Mam wrażenie, że ciężko będzie Ci coś uzyskać przedsądowo i będziesz musiał pomyśleć o etapie sądowych. Jednakże etap ten będzie obarczony sporym ryzykiem.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...