Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek samochodowy Islandia


jacek93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

potrzebuje porady w sprawie odszkodowania z wypadku samochodowego który wydarzył sie na islandii. Był to powrót z pracy prywatnym samochodem, wypadek nie był z naszej winy (byłem pasażerem). na wstępie powiem, że posiadałem ubezpieczenie na cały wyjazd wykupione w Polsce, pracowałem w państwowej firmie i z pracy nie miałem ubezpieczenia. po wypadku miałem problemy z nogą, w tym samym dniu udałem się do szpitala gdzie lekarze stwierdzili uszkodzony, bądź naderwany mięsień w łydce, w lewej nodze. dostałem zwolnienie z pracy na tydzień, przez cały tydzień prawie w ogóle nie chodziłem, przejście kilku metrów sprawiało ból. po tygodniu poszedłem do przychodni gdzie kolejny lekarz stwierdził "uszkodzenie tkanki mięśniowej" i dostałem kolejne zwolnienie na tydzień. po upływie 2 tygodni wróciłem do pracy, lecz ból i chwilowe "rwanie" w nodze ustało całkowicie po ponad dwóch miesiącach. za wszystkie wizyty lekarskie płaciłem z własnej kieszeni. z całą sprawą udałem się do prawnika który powiedział, że zajmie się całą sprawą i oprócz zwrotu kosztów medycznych zostanie mi wypłacone odszkodowanie od ubezpieczalni sprawcy wypadku. kilka dni temu dostałem od niego informacje, że jedyny zwrot jaki mi przysługuje to zwrot za lekarzy i z odszkodowania nic nie będzie. biorąc pod uwagę fakt, że przez 2 tygodnie nie mogłem pracować, przez ponad 2 miesiące miałem problemy z nogą i miałem polskie ubezpieczenie jakie są szanse żebym dostał wspomniane wcześniej odszkodowanie? do kogo bym się musiał z tym zgłosić ewentualnie co bym musiał zrobić. znam wiele sytuacji gdzie ludzie byli poszkodowanymi w wypadkach samochodowych i nie tylko, i mieli bez problemu wypłacane odszkodowanie nie mówiąc tu o zwrotach za lekarzy poniesionych z własnej kieszeni, więc nie wydaje mi się, że odszkodowanie mi nie przysługuje

 

Bardzo proszę o jakieś rady, zostałem w kropce w tej sytuacji i nie wiem co mam zrobić, za wszelkie informacje z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Najlepiej poszukaj pełnomocnika na terenie Islandii, który zapewni Ci obsługę w języku polskim. Możesz znaleźć takiego kontaktując się z ambasadą, powinni ci doradzić.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dzięki za odpowiedź, mail już został napisany. Ogólnie to wypadek był pod koniec sierpnia, jakie są szanse, że za taka sprawę będzie wypłacone jakiekolwiek odszkodowanie? wyjazd był w celach zarobkowych, a przez ten incydent bilans kiepsko wyszedł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiadałem wykupiony wojażer pzu, tak wypadek samochodowy również się zawiera w zakresie ubezpieczenia. napisałem meila do ambasady polskiej na islandii, dostałem odpowiedź, że ambasada nie posiada takich informacji odnośnie pełnomocników. udostępnili mi link do strony z prawnikami na islandii lecz uprzedzili, że nie znajdę tam nikogo obsługującego w języku polskim. po rozmowie z konsultantem pzu zgłosiłem sprawę przez formularz zgłoszeniowy NNW. Co z tego wyjdzie, zobaczymy. lecz na początku chodziło mi o sam fakt, czemu prawnik Islandzki który doradzał mi po wypadku powiedział, że odszkodowanie z OC sprawcy mi nie przysługuje skoro byłem poszkodowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zgadza się, jeżeli sprawca zdarzenia miał wykupione OC możesz dochodzić swoich roszczeń. Z "lokalnym" Mecenasem byłoby ci łatwiej ze względu na język. Szkodę możesz jeszcze likwidować w Polsce przez korespondenta. Czy jesteś w posiadaniu wiedzy w jakim TU był ubezpieczony sprawca?

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie informacje odnośnie sprawcy uzupełnione są ana dokumencie od policji spisanym zaraz po wypadku., łącznie z jego tow. ubezpieczeniowym. Dobrze rozumiem, że to do TU sprawcy musiałbym się odezwać w sprawie wypłaty odszkodowania? Mogę to zrobić bezpośrednio ja, czy muszę przez jakiegoś prawnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...