Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w pracy (umowa zlecenia)


edyta55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

mam pilną sprawę, otóż na początku stycznia br. spadała na mnie szyba okienna wraz z ramą w pracy, byłam 3 tyg. na urlopie chorobowym, przedłożyłam panu od bhp druk N9, że jestem zdolna do pracy (umowa zlecenia). Po czym pan oznajmił mi, że zgłasza wypadek do zusu na komisje lekarską (odszkodowanie). Byłam prywatnie u neurologa i prywatnie badanie TK głowy, na nfz rtg czaszki i odcinka szyjnego. Wyniki w normie.Neurolog zaleciła konsultację laryngologa (prawdopodobnie zaburzenie błednika, mam szumy),od lekarz rodzinnego do okulisty (mroczki ) i kontrolnie neurologa po miesiącu ale terminy na marzec. Dodam że w tej firmie pracuję od 30.11.17 po przejściu z firmy A, firma A przegrała przetarg a firma B wygrała przetarg na środki publiczne. Zajmuje się osobami starszymi chodź nie jestem z wykształcenia opiekunką. W firmie A nie miałm szkolenia BHP, w firmie B miałam szkolenie w styczniu br. ale po wypadku. Jestem zmęczona obecną praca psychicznie i fizycznie, nienormowanym czasem pracy, brakiem perspektyw na rozwój, mam 30 lat. I tu jest mój problem bo chciałabym zmnienić pracę na inną i dostałam możliwość podjęcia pracy w przedszkolu. Wypowiedzienie jest tygodniowe,ale:

 

1 czy ja mogę w tym momencie zwolnić się?

2 czy bedzie to niewłaściwe ze wzg.. na zgłoszenie mnie na komisję?

3 jakie mogą być ew. konsekwencje?

 

Nie sądzę żebym dostała cokolwiek z zusu (pracuję w wymiarze pół etatu), a ubezpieczenia NWW nie miałam, brak skaleczeń, nie upadłam, jedynie było tętnienie w głowie, bół głowy i obręczy barkowej, trudności w mowie (ucinanie końcówek,wolne tempo, mylenie słów) przy schylaniu czerwienienie, po lekach wyciszających i rozluźniających jest już lepiej. Neurolog jedynie w leczeniu zapisał że mnie boli głowa od kilku lat, i powinnam iśc na techniki rozluźniające -powiedział. I teraz myślę, że niepotrzebnie się zgodziłam na wysłanie dokumentów, o zgode pytał sie BHP-owiec.

 

Bardzo proszę o podpowiedź, pomoc, poradę

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...