Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypadek samochodem, a ubezpieczenie grupowe


Recommended Posts

Witam. 15 grudnia miałem wypadek samochodowy. Dachowałem. Nic akurat nie jechało. Więc największą krzywdę na szczęście zrobiłem tylko sobie. Od razu po dachowaniu czułem się nawet dobrze, pomimo chwilowej utraty świadomości. Jak udało mi się wydostać z auta od razu zadzwoniłem po lawete, nie wzywając policji- no bo po co- niepotrzebny mandat. Jednak 3 godziny po całym zdarzeniu zacząłem się czuć okropnie. Zawroty głowy. Wymioty, straszne bóle. Udałem się na pogotowie. Wstrząs mózgu, jakieś tam skręcenia karku i inne. Leżałem w szpiatalu tydzień, po czym wypisałem się na własne żądanie. Leczenie nadal trwa. Wizyty u chirurga i neurochirurga. Myślałem już powoli i złożeniu papierów do Warty. Jednak mam wielki dylemat. Czy nie będzie potrzebna im notatka z policji? Chodzi mi o stan trzeźwości. Co z tego że jakieś piwo wypije dwa razy do roku, jak przecież na "pysk" mi nikt nie uwierzy..
Link to comment
Share on other sites

Likwidacja szkody odbędzie się na podstawie Pańskiego oświadczenia oraz innych dokumentów. Dokumentacja medyczna powinna zawierać informacje co i w jakich okolicznościach się stało, więc może ona potwierdzić że uraz był w następstwie wypadku. Jest pracownik pomocy drogowej, więc ma Pan też świadka.
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli w dokumentacji medycznej nie ma śladu o stanie trzeźwości to TU nawet nie ruszy raczej tego tematu.

Pozdrawiam

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

 

bart1500 wrote:

Tylko czy nie będą robić problemu z powodu braku zaświadczenia o stanie trzeźwości?

A ja jednak doradzam złożenie roszczenia. Przecież jak mamy do czynienia z kolizją drogową to też nie zawsze jest policja i nie badana jest trzeźwość, a świadczenie za szkodę na osobie jest wypłacane. Ważne też są zapisy OWU co do tego jak ma być udokumentowane roszczenie, jakie dowody i dokumenty musi Pan przedstawić i jakie są wyłączenia odpowiedzialności.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...