Jump to content
Forum Odszkodowania

TUW - poszkodowany rowerzysta z OC auta sprawcy


Recommended Posts

Sprawca najechał z podporządkowanej na mnie jadącego rowerem. Mam jego oświadczenie, zdjęcia uszkodzonego roweru i auta. Ponieważ nie wiadomo było ile będzie kosztować naprawa roweru, zawieźliśmy go do autoryzowanego serwisu rowerowego i od dnia wypadku 28III rower jest tam zdeponowany.

Zgłosiłem szkodę z OC sprawcy do TUW. Likwidator zgodził się na oględziny w serwisie i uznanie kosztorysu tam sporządzonego.

Serwis podał kosztorys za części i robociznę, doliczył 100 za oględziny i kosztorys.

Likwidator powołując się na niesprecyzowane źródło ("nasz serwis") zakwestionował kosztorys serwisu autoryzowanego i odmówił wypłaty 100 zł serwisowi oraz obniżył o 50% kwotę.

W uzasadnieniu stwierdził, że nie posiadam paragonów za uszkodzone koła a serwis nie podał nr katalogowych części w kosztorysie. Mowa o częściach równoważnych co do jakości i typu. W swoim kontr-kosztorysie likwidator również nie podał żadnych konkretów (wcześniej telefonicznie mówił mi, ze policzył średnie ceny na allegro ale teraz się tego wypiera).

To nie są duże kwoty - oryginalny kosztorys z autoryzowanego serwisu opiewał na 638 zł a przelew z TUW dotarł na 303 zł.

Wystąpiłem również z roszczeniem o zadośćuczynienie w wys. 5000 zł za próbę zabójstwa ("och przepraszam nie zauważyłam pana").

Ze względu na sposób w jaki potraktował mnie likwidator TUW nie mam zamiaru odpuścić.

Czy mogę liczyć na radę jak dalej postępować? Noszę się z zamiarem napisania skargi do Rzecznika Ubezpieczonych i/lub zgłoszenia się do kancelarii/firmy odszkodowawczej. Jestem z Wrocławia.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

Z OC komunikacyjnego możesz dochodzić zadośćuczynienia które rekompensatą za szkodę niemajątkową (ból i cierpienie). Czy w związku z tym zdarzeniem byłeś również poszkodowany pod kątem fizycznym lub psychicznym i podjąłeś leczenie?

 

Jeżeli chodzi o szkodę na rowerze to zachęcam na początek do złożenia reklamacji.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

 

Dziękuję za post.

Nie podjąłem leczenia. Udało mi się zeskoczyć z roweru nie upaść na ziemię zatem poza lekkim obiciem stóp przy lądowaniu nie doznałem większego uszczerbku. Stopy lekko odczuwam ale to chyba nawet nie nadaje się do jakiejś diagnozy. Zresztą nie bardzo mam czas na włóczenie się po lekarzach.

Reklamację złożyłem 16go telefonicznie na infolinii TUW.

Poczekam 30 dni a potem huzia na józia - Rzecznik Finansowy lub jakaś kancelaria - tyle, że przy takich kwotach chyba to nikogo nie zainteresuje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...