Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

TUW - poszkodowany rowerzysta z OC auta sprawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawca najechał z podporządkowanej na mnie jadącego rowerem. Mam jego oświadczenie, zdjęcia uszkodzonego roweru i auta. Ponieważ nie wiadomo było ile będzie kosztować naprawa roweru, zawieźliśmy go do autoryzowanego serwisu rowerowego i od dnia wypadku 28III rower jest tam zdeponowany.

Zgłosiłem szkodę z OC sprawcy do TUW. Likwidator zgodził się na oględziny w serwisie i uznanie kosztorysu tam sporządzonego.

Serwis podał kosztorys za części i robociznę, doliczył 100 za oględziny i kosztorys.

Likwidator powołując się na niesprecyzowane źródło ("nasz serwis") zakwestionował kosztorys serwisu autoryzowanego i odmówił wypłaty 100 zł serwisowi oraz obniżył o 50% kwotę.

W uzasadnieniu stwierdził, że nie posiadam paragonów za uszkodzone koła a serwis nie podał nr katalogowych części w kosztorysie. Mowa o częściach równoważnych co do jakości i typu. W swoim kontr-kosztorysie likwidator również nie podał żadnych konkretów (wcześniej telefonicznie mówił mi, ze policzył średnie ceny na allegro ale teraz się tego wypiera).

To nie są duże kwoty - oryginalny kosztorys z autoryzowanego serwisu opiewał na 638 zł a przelew z TUW dotarł na 303 zł.

Wystąpiłem również z roszczeniem o zadośćuczynienie w wys. 5000 zł za próbę zabójstwa ("och przepraszam nie zauważyłam pana").

Ze względu na sposób w jaki potraktował mnie likwidator TUW nie mam zamiaru odpuścić.

Czy mogę liczyć na radę jak dalej postępować? Noszę się z zamiarem napisania skargi do Rzecznika Ubezpieczonych i/lub zgłoszenia się do kancelarii/firmy odszkodowawczej. Jestem z Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Z OC komunikacyjnego możesz dochodzić zadośćuczynienia które rekompensatą za szkodę niemajątkową (ból i cierpienie). Czy w związku z tym zdarzeniem byłeś również poszkodowany pod kątem fizycznym lub psychicznym i podjąłeś leczenie?

 

Jeżeli chodzi o szkodę na rowerze to zachęcam na początek do złożenia reklamacji.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Dziękuję za post.

Nie podjąłem leczenia. Udało mi się zeskoczyć z roweru nie upaść na ziemię zatem poza lekkim obiciem stóp przy lądowaniu nie doznałem większego uszczerbku. Stopy lekko odczuwam ale to chyba nawet nie nadaje się do jakiejś diagnozy. Zresztą nie bardzo mam czas na włóczenie się po lekarzach.

Reklamację złożyłem 16go telefonicznie na infolinii TUW.

Poczekam 30 dni a potem huzia na józia - Rzecznik Finansowy lub jakaś kancelaria - tyle, że przy takich kwotach chyba to nikogo nie zainteresuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...