Jump to content
Forum Odszkodowania

Szkoda z OC firmy


Recommended Posts

Witam

Posiadam OC firmy budowlanej zawartej w firmie .............. - podczas remontu dachu doszło do zalań mieszkań ze względu na długotrwałe opady deszczu - po zgłoszeniu przez poszkodowanych reprezentowanych przez Zarządce budynków ubezpieczyciel zażadał wyjaśnien jak doszło czy mam uprawnienia do remontu dachu i tak dalej - moja odpowiedz była szczegółowa w której napisałem że robiłem wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną , że zabezpieczałem wylewałem wodę podkładałem wiaderka itd ubezpieczyciel stwierdził że nie ma mojej winy i nie wypłaci odszkodowania.........ale gdybym nie prowadził prac na dachu nikogo by nie załało.........napisałem drugie pismo z żadaniem wypłatyodszkodawania dla zalanych właścicieli mieszkań i znowu odrzucili.... właściciele mieszkan nie maja ubezpieczeń.... zażadali ode mnie wykonania ich remontu... prosze o poradę co dalej robić ... czekać aż mieszkańcy podadzą mnie do sądu...czy może oddać mojego ubezpieczyciela do sądu.... płaciłe składki kilka lat a jak doszło do szkody to umywają ręce....prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Witaj Maciek,

 

Powiem ci szczerze, że nie odpowiadasz za warunki atmosferyczne, jeżeli ubezpieczyciel nie widzi w zalaniu twojej winy to nawet na twój wiosek nie wypłaci roszczeń. Zalani mieszkańcy mogą pozwać TU do sądu jak nie zgadzają się z decyzją. Jeżeli ty w tym przypadku widzisz swoją winę i mimo wszystko chcesz zapłacić za szkody to porostu próbuje dogadać się z mieszkańcami, wypłacić im odszkodowania z własnej kieszeni i już. Tylko nie zapomnij podpisać z nimi odpowiedniego dokumenty potwierdzającego zawarcie np ugody między wami. Warto w takiej sytuacji skorzystać się pomocy adwokata lub radcy prawnego.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

 

P.S.

Swoją drogą jak prowadzisz działalność gospodarczą to polecam skorzystać z usług kancelarii które posiadają coś w rodzaju abonamentowej pomocy prawnej. Płacisz konkretną sumę co miesiąc i w każdym momencie możesz liczyć na pomoc prawną. Lub porostu szerszą współpracę z jakąś kancelarią adwokacką która będzie redagowała różne pisma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...