Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

brak notatki policyjnej


Rekomendowane odpowiedzi

W maju miałem wypadek, jestem poszkodowanym. Ubezpieczyciel sprawcy i mój wystąpili do policji o wydanie notatki, później zrobiłem to także ja. Policja odmówiła wydania ze względu na niezakończenie sprawy - sprawca nie odbiera wezwań i nie można go przesłuchać. Dzisiaj dostałem postanowienie z policji o zawieszeniu postępowania ze względu na nieosiągalność sprawcy (nie przebywa w miejscu zamieszkania, zakładzie karnym, itd.). Notatki nadal nie mam. Ponieważ w postanowieniu jest wymieniony tylko sprawca, o mnie nie mowy, z wyjątkiem informacji, że odpis otrzymuje "poszkodowany", mam pytanie - bez notatki nie dostanę odszkodowania, a bez przesłuchania sprawcy nie dostanę notatki. Błędne koło. Co można i trzeba zrobić w takim przypadku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie internetowej policji powinien pan znaleźć wniosek o udostępnienie danych z miejsca zdarzenia. trzeba go opłacić 17 zł. opłaty skarbowej, informacje na ten temat powinny też się znajdować na tej stronie, najczęściej na stronach wydziału ruchu drogowego. trzeba to wysłać do jednostki policji z potwierdzeniem opłaty i czekać na odpowiedź. policjanci powinni przesłać podstawowe informacje takie jak miejsce, okoliczności, dane uczestników i informację czy sprawa jest w prowadzeniu czy zakończona i w jaki sposób. jeżeli te dane nie wystarczą ubezpieczycielowi to trzeba będzie niestety poczekać do zakończenia postępowania.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsine,

 

Od 2 tyg. nie ma konieczności dostarczania notatki policyjnej Ubezpieczycielowi. Wystarczy ,że telefonicznie zgłosisz szkodę i podasz numer rejestracyjny samochodu sprawcy a Ubezpieczyciel on- line pobierze notatkę z UFG. Nasza Kancelaria już od roku w taki sposób zgłasza szkody przez co jestesmy uważani za najszybciej likwidującą szkody osobowe Kancelarią w Polsce.

Średni czas oczekiwania u nas na odszkodowanie od momentu spisania pełnomocnictwa to 23 dni.

 

Pozdrawiam,

VOX VERITAS Odszkodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami, chętnie pomożemy odzyskać należne Panu pieniądze. Ekspertyza jest bezpłatna. Zachęcam do kontaktu z infolinią pod numerem 781 000 781 lub porozmawiania z naszym konsultantem na stronie polisaplus.pl

Pozdrawiam,

Kasia z Polisa Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

notatka policyjna jak pan, pani to nazwał nie służy tylko do uzyskania numeru polisy, jak nie macie na ten temat wiedzy to mam wątpliwości co do waszej skuteczności ;)

VOXVERITAS wrote:
Marsine,

 

Od 2 tyg. nie ma konieczności dostarczania notatki policyjnej Ubezpieczycielowi. Wystarczy ,że telefonicznie zgłosisz szkodę i podasz numer rejestracyjny samochodu sprawcy a Ubezpieczyciel on- line pobierze notatkę z UFG. Nasza Kancelaria już od roku w taki sposób zgłasza szkody przez co jestesmy uważani za najszybciej likwidującą szkody osobowe Kancelarią w Polsce.

Średni czas oczekiwania u nas na odszkodowanie od momentu spisania pełnomocnictwa to 23 dni.

 

Pozdrawiam,

VOX VERITAS Odszkodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...