Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Dokumentacja


Luizam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, w miniony poniedziałek brałam udział w wypadku drogowym w którym byłam osobą poszkodowaną. Jadący za mną bus uderzył wsamochód który prowadziłam (auto nie jest moje), a następnie ja wjechałam w jadące przede mną auto. Uderzenie było na tyle silne, że głowa dwukrotnie uderzyła z impetem o zagłówek i od razu poczułam ból. Na miejscu wypadku zjawiła się policja, odmówiłam wezwania karetki gdyż w tamtej chwili czułam się już zupełnie normalnie( poza szokiem). Wieczorem zaczęła mi drętwieć szyja i boleć głowa, natepnego dnia zgłosiłam się na pogotowie ponieważ czułam się coraz gorzej. Tam skierowano mnie na SOR gdzie zostało przeprowadzone badanie TK głowy oraz odcinka szyjnego. Stwierdzono powierzchowny uraz szyi i zalecono chodzenie w kołnierzu ortopedycznym oraz przepisano leki przeciwbólowe. Dostałam również zwolnienie lekarskie ponieważ w takim stanie nie mogę wykonywać obowiązków w pracy. Tym bardziej, że obawiam się wsiadać za kółko i ból nie pozwala mi na normalne funkcjonowanie. Policja nie wręczyła nikomu dokumentacji z wypadku ponieważ obowiązuje ich RODO. Posiadam tylko nr polisy firmy w której pracuje sprawca oraz markę i nr rejestracyjny samochodu, który prowadził Opłacam dodatkowo ubezpieczenie grupowe w pracy. Chciałabym się dowiedzieć jakie kroki podjąć aby starać się o odszkodowanie z OC sprawcy oraz tytułu ubezpieczenia grupowego.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry, trzeba zwrócić się do jednostki policji żeby wydali zaświadczenie o zdarzeniu drogowym, koszt 17 zł. opłata skarbowa, mają na to 14 dni, wnioski mozna pobrać na stronach jednostek policji. następnie zakończyć leczenie, zgromadzić komplet dokumentacji medycznej, skany dokumentów. zgłosić szkodę do ubezpieczyciela sprawcy, przygotować dwa komplety skanów dokumentacji. drugi komplet wykorzystać przy zgłoszeniu do własnego ubezpieczyciela. jeżeli było wykupione nnw przy pojeździe to należy przygotować trzy komplety i tam też zgłosić szkodę.

 

pozdrawiam

Andrzej Ambrożewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...