Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek na nartach


markli29
 Share

Recommended Posts

W lutym na nartach miałam wypadek w którym doszło do całkowitego zerwania więzadła krzyżowego przedniego w kolanie. Podczas 8 dniowego pobytu w szpitalu przeszłam zabieg operacyjny - altroskopię, w chwili obecnej jestem w trakcie rehabilitacji (6 tydzień). W związku z tym mam 2 pytania. Czy czas powrotu do zdrowia i długość rehabilitacji wpływa na wartość odszkodowania? Jaki procent uszczerbku na zdrowiu stanowi całkowicie zerwane więzadło? Dodam, że posiadam ubezpieczenie na życie i NNW.
Link to comment
Share on other sites

Witam.

Przede wszystkim musisz sprawdzić, czy Twoje ubezpieczenie NNW obejmuje wypłatę odszkodowań ze takie zdarzenia jak będące wynikiem wypadku na nartach. Kolejną sprawą, bezpośrednio wynikającą z zapisów ogólnych warunków umowy, jest wysokość uszczerbku na zdrowiu za obrażenie takiej jak zerwanie więzadła.

Jeżeli zaś chodzi o wysokość odszkodowania - to niewątpliwie uzasadniony pobyt w szpitalu a także przebyta rehabilitacja i koszty z nią związane mogą powiększyć odszkodowanie o ile ogólne warunki twojego ubezpieczenia to przewidują.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
ja mialam artroskopie i w nastepstwie rekonstrukcje acl.. skrecilam kolano na treningu w 2006 roku (wrzesien) teraz dopiero moge sie starac o odszkodowanie 2008 ( kwiecien) i watpie ze czas ma jakies znaczenie na to ile ci przyznaja bo ja ze szkoly za odszkodowanie bez zadnej komisji dostalam 3% -270 zl .Rehabilitacja trwa do dzisiaj czyli 7 miesiac, mialam komplikacje pobyt w szpitalu 16 dni... unieruchomienie przeszlo mesiac... i jakos niczego nie wzieli pod uwage,ani czasu rehabilitacji,ani pobytu w szpitalu i nawet uszczerbku na zdrowiu... bede sie odwolywac...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Witam,

Miałem wypadek na stoku, wywróciłem się na nartach. Był to zorganizowany obóz narciarski, upadłem na stoku, straciłem przytomność na dziesięć minut, doznałem rozcięcia i opuchlizny części twarzy oraz wstrząsu mózgu. Byłem w kasku i trzeźwy. GOPR zabrał mnie ze stoku prosto do szpitala, leżę tutaj już drugi dzień, najprawdopodobniej będę leżał jeszcze jeden. Miałem ubezpieczenie NNW, jestem jeszcze ubezpieczony w szkole. Czy należy mi się jakieś odszkodowanie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...