Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek na nartach


markli29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W lutym na nartach miałam wypadek w którym doszło do całkowitego zerwania więzadła krzyżowego przedniego w kolanie. Podczas 8 dniowego pobytu w szpitalu przeszłam zabieg operacyjny - altroskopię, w chwili obecnej jestem w trakcie rehabilitacji (6 tydzień). W związku z tym mam 2 pytania. Czy czas powrotu do zdrowia i długość rehabilitacji wpływa na wartość odszkodowania? Jaki procent uszczerbku na zdrowiu stanowi całkowicie zerwane więzadło? Dodam, że posiadam ubezpieczenie na życie i NNW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przede wszystkim musisz sprawdzić, czy Twoje ubezpieczenie NNW obejmuje wypłatę odszkodowań ze takie zdarzenia jak będące wynikiem wypadku na nartach. Kolejną sprawą, bezpośrednio wynikającą z zapisów ogólnych warunków umowy, jest wysokość uszczerbku na zdrowiu za obrażenie takiej jak zerwanie więzadła.

Jeżeli zaś chodzi o wysokość odszkodowania - to niewątpliwie uzasadniony pobyt w szpitalu a także przebyta rehabilitacja i koszty z nią związane mogą powiększyć odszkodowanie o ile ogólne warunki twojego ubezpieczenia to przewidują.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
ja mialam artroskopie i w nastepstwie rekonstrukcje acl.. skrecilam kolano na treningu w 2006 roku (wrzesien) teraz dopiero moge sie starac o odszkodowanie 2008 ( kwiecien) i watpie ze czas ma jakies znaczenie na to ile ci przyznaja bo ja ze szkoly za odszkodowanie bez zadnej komisji dostalam 3% -270 zl .Rehabilitacja trwa do dzisiaj czyli 7 miesiac, mialam komplikacje pobyt w szpitalu 16 dni... unieruchomienie przeszlo mesiac... i jakos niczego nie wzieli pod uwage,ani czasu rehabilitacji,ani pobytu w szpitalu i nawet uszczerbku na zdrowiu... bede sie odwolywac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

Miałem wypadek na stoku, wywróciłem się na nartach. Był to zorganizowany obóz narciarski, upadłem na stoku, straciłem przytomność na dziesięć minut, doznałem rozcięcia i opuchlizny części twarzy oraz wstrząsu mózgu. Byłem w kasku i trzeźwy. GOPR zabrał mnie ze stoku prosto do szpitala, leżę tutaj już drugi dzień, najprawdopodobniej będę leżał jeszcze jeden. Miałem ubezpieczenie NNW, jestem jeszcze ubezpieczony w szkole. Czy należy mi się jakieś odszkodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...