Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypadek na chodniku leczenie stomatologiczne


ford_db
 Share

Recommended Posts

Na skutek potknięcia na źle wybrukowanym chodniku w miejscu publicznym straciłem równowagę i przewróciłem się w wyniku czego nastąpił uraz twarzoczaszki oraz dwóch przednich zębów (złamanie zębów w połowie). Posiadam ubezpieczenie w PZU. Po zakończeniu leczenia stomatologicznego zwróciłem się do PZU z wnioskiem o wypłatę odszkodowania przedkładając dokumentację medyczną leczenia stomatologicznego. PZU zażądał dokumentacji stanu zębów sprzed wypadku. w następnych pismach PZU poszedł dalej i zaczął wmawiać leczenie zębów roszczeniowych przed wypadkiem oraz chorobę. Leczenie stomatologiczne w Polsce w ramach NFZ praktycznie nie istnieje. Leczyłem się stomatologicznie w gabinecie prywatnym tyle, że dawno temu . Roszczeniowe zęby nigdy nie były leczone bo nie istniała taka potrzeba. Następnie zmieniłem miejsce zamieszkania o kilkaset kilometrów. Przedłożyłem do PZU informację o leczeniu stomatologicznym w prywatnym gabinecie lekarskim przed wypadkiem. Niestety zwykle jest tak że gabinety nie posiadają dokumentacji medycznej pomimo obowiązku przetrzymywania jej przez lat 20. Zmieniłem miejsce zamieszkania o kilkaset kilometrów.

 

W zaistniałem sytuacji jaka jest możliwość obrony przed absurdalnymi wymogami PZU w końcu nie wynikają one z żadnych przepisów prawa. - brak jest bowiem nakazu wykonania zdjęcia panoramicznego lub dokumentowania wszystkiego zakładając że wypadek będzie miał miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Witaj, faktycznie jest tak, że to Ty musisz udowodnić szkodę, a zatem udowodnić i stan przed wypadkiem dotyczący uzębienia. Jeżeli nie ma innej dokumentacji dotyczącej leczenia stomatologicznego, nie jesteś w stanie do niej dotrzeć po prostu złóż takie oświadczenie co do stanu zębów. Sądzę, że Twój obecny dentysta również mógłby to potwierdzić z jakim stanem po wypadku przyszedłeś.

 

Z tego co piszesz wynika, że starasz się o odszkodowanie z prywatnej polisy NW. Natomiast pytanie czy próbowałeś wystąpić o odszkodowanie i zadośćuczynienie do zarządcy terenu, gdzie chodnik był uszczerbiony? Posiadasz zdjęcia miejsca zdarzenia i świadków?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam,

w przypadku zgłaszania roszczeń z polisy indywidualnej lub NNW nadrzędną rolę przy ocenie roszczeń oraz ich wysokości odgrywają Ogólne Warunki Ubezpieczenia i zapisy polisy (wysokość odszkodowania uzależniona jest od sumy ubezpieczenia).. Natomiast przy ocenie doznanego uszczerbku na zdrowiu, wpływ na jego wysokość na wcześniejsze leczenie lub zmiany chorobowe. Niestety w dochodzeniu roszczeń osoba poszkodowana musi udowodnić doznaną szkodę i jej rozmiar.

W przypadku, jeśli PZU kwestionuje uszczerbek, ze względu na wcześniejsze leczenie zębów, może Pan wystąpić o udostępnienie orzeczenia lekarskiego wskazującego na potwierdzenie tego faktu. Z dokumentacją od stomatologa można spróbować podważać opinię PZU.

Jeśli potknięcie nastąpiło na drodze publicznej (nie był to wjazd do posesji) i uszkodzenie było znaczne, istnieje możliwość zgłoszenia roszczeń do zarządcy chodnika. Konieczne jest jednak udowodnienie, że do zdarzenia doszło we wskazanym miejscu - konieczne jest oświadczenie naocznego świadka zdarzenia lub karty wyjazdowej karetki, jeśli interweniowali na miejscu zdarzenia. Z polisy OC zarządcy można uzyskać nie tylko odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, ale również koszty leczenia, czy nawet rekonstrukcji uzębienia.

 

https://odzyskaj.info/odszkodowania/potkniecia-i-poslizgniecia/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...