Jump to content
Forum Odszkodowania

Szkoda OC inter risk


Recommended Posts

Witam mialem szkodę z OC uszkodzone dwie pary drzwauto całe w oryginale drzwi uszkodzone też w oryginalnym lakierze a ubezpieczalnia dała jedne drzwi do naprawy a drugie do wymiany. Co z tym zrobić ewidentnie stracę na wartości auta przy sprzedaży
Link to comment
Share on other sites

Panie Radku, ubezpieczyciel wykonując kosztorys ma obowiązek zaproponować odszkodowanie, które przywróci stan pojazdu sprzed szkody. Jeżeli drzwi miały duże uszkodzenia a ich naprawa byłaby niemożliwa, to wtedy w kosztorysie uwzględniana jest wymiana części. Jeżeli jednak mamy do czynienia z zarysowaniami czy małymi wgnieceniami, to ubezpieczyciel ma prawo zakwalifikować część do naprawy. Problemem może być jednak zaniżone odszkodowanie. Czy ubezpieczyciel nie zaniżył stawki roboczogodziny, ceny materiału lakierniczego lub ceny części zamiennych stosując części nieoryginalne? Myślę, że warto by było przeanalizować sprawę i zobaczyć, czy może Pan liczyć na dopłatę https://odzyskaj.info/odszkodowania/cesja-szkod-na-pojazdach/ .

 

Wspomniał Pan także o utracie wartości pojazdu. Po szkodzie jest możliwość uzyskania odszkodowania za utratę rynkowej wartości pojazdu ale tylko w przypadku, gdy w chwili zdarzenia samochód miał mniej niż 6 lat i został naprawiony w autoryzowanym serwisie. Czy w tej sprawie mamy do czynienia z taką sytuacją?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...