Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kwalifikacja stopnia uszczerbku


Rafi8484
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 8 lutego doznałem urazu prawego przedramienia mianowicie rana cięta na wysokości 1/3 przedramienia prawego z częściowym uszkodzeniem ścięgna zginacza m. Promieniowego nadgarstka oraz całkowitym uszkodzeniem ścięgna zginacza m. Łokciowego nadgarstka blizna na przedramieniu długości 10cm założono 9 szwów.

Pytanie czy jest to mały stopień uszczerbku czy średni?

Dokumenty złożyłem do PZU o odszkodowanie i w ciągu 10 minut propozycja z ich strony 540 zł czyli 1,5% oczywiście nie przyjołem ponieważ uważam że jest bardzo zanizona czy mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

zgodnie z informacją dotyczącą odszkodowania z PZU ma Pan na myśli indywidualne ubezpieczenie NNW, a takim przypadku wysokość odszkodowania zależna jest od orzeczonego uszczerbku na zdrowiu oraz sumy ubezpieczenia. W przypadku chęci weryfikacji, jaka kwota należna jest za 1% orzeczonego uszczerbku na zdrowiu, proszę o zapoznanie się z warunkami polisy (także Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, które powinny zostać załączone do polisy przy jej zawarciu).

Wysokość orzeczonego uszczerbku zależy od opinii medycznej, powołanej przez orzecznika Ubezpieczyciela., który ocenia go na podstawie dokumentacji medycznej lub naocznego badania lekarskiego.

W pana przypadku konieczna będzie weryfikacja orzeczenia/opinii medycznej, gdyż w przypadku uszkodzenia ścięgien oraz znacznej blizny, wskazany 1,5% uszczerbku jest znacznie zaniżony.

Jeśli po wypadku występuje niedowład, ograniczenie ruchomości, zgięcia palców czy nadgarstka - konieczna będzie ponowna analiza ze strony ubezpieczyciela.

Może Pan wnieść wniosek o naoczne badanie lekarskie, podczas którego lekarz orzecznik szczegółowo zbada Pana i orzeknie o trwałym uszczerbku na zdrowiu.

Jeśli po wypadku i zagojeniu, nie występują żadne niedowłady ani ograniczenia ruchomości, uszczerbek może być mniejszy. Celem potwierdzenia uszkodzeń, można wykonać dodatkowe badania EMG.

W przypadku dodatkowych pytań lub chęci konsultacji zapraszamy do bezpośredniego kontaktu

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...