Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Renta z UFG za wypadek komunikacyjny.


pbbablin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już kiedyś tu pisałem. Miałem 2 wypadki komunikacyjne. W pierwszym obite płaty czołowo-skroniowe, pęknięta miednicę, złamane podudzie 8 tygodni w szpitalu nie pamiętam pierwszych 3 tygodni następne 5 jakoś już pamiętam. Było to w 2000r z tej okazji mam do tej pory rentę. W 2009r obita głowa płaty, obity kręgosłup syjny i piersiowy oraz złamane trzony z przemieszczeniem L2 L3 i to samo podudzie. Po 2 wypadku pracowałem pół roku i chorobowe miałem rentę z ZUS i UFG i wynagrodzenie. Starałem się o podwyższenie renty i zmienił się likwidator. Odebrano mi rentę na 3 lata. Wdziolem firmę i ona mi się postarała o przywrócenie. Ale UFG powiedział mi że te wypadki są podobne nakładają się. Więc UFG od renty równej u mnie najniższego wynagrodzenia odjęła rentę z ZUS i resztę podzieliła na 50% tyle mi płacą. Chciałbym się dowiedzieć od was czy mogę to jakoś zmienić? Wcześniej też zanim mi przywrócono rentę i dostałem też na zwiększone potrzeby. Wysyłałem faktury i miałem zwracane 100% a teraz tylko 50!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam serdecznie,

w przypadku tożsamych objawów ubezpieczyciel może zweryfikować zakres odszkodowania, jak również przyznanych świadczeń. Celem ostatecznej weryfikacji zakresu obrażeń obu wypadków musiałby sprawę ocenić biegły sądowy, wskazując na ile drugi wypadek i Pana obrażenia "nakładają się" na poprzednie.

W przypadku świadczeń rentowych wypłacanych przez Ubezpieczyciela po wypadku, są to roszczenia uzupełniające ponad otrzymywane z ZUS świadczenia. Jeśli zachował Pan częściową niezdolność do pracy, przyjmuje się także, że ma Pan zdolność zarobkowania poza rentą do ok 50% najniższego wynagrodzenia. W przypadku zaś uznania renty jedynie w zakresie 50%, będzie ono stosownie obniżane.

Może Pan oczywiście złożyć skargę lub reklamację, jednak ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi na drodze sądowej.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...