Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wpadek w pracy


karolina xx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

miałam wypadek komunikacyjny nie z mojej winy wjechał do mnie chłopak po przyjeździe policji przyznał sie do winy i przyjął mandat.

miałam zwolnienie lekarskie 3 tyg. w dalszym ciągu mam bóle głowy i nóg gdzie mam zacząć od zwrócenie sie o odszkodowanie czy z uwagi na to że stało się to w czasie pracy mogę wystapić do zusu i czy jeśli słuzbowy samochód którym jechałam miało oplacane nnw to ja mogę się zwrócić do ubezpieczyciela czy ma zrobić to firma która to nnw opłaca.

co jeszcze mi przysługuje w związku z wypadkiem w pracy( jestem przedstwicielem i przez absencję utraciłam spora część zarobków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zacząć od tego, co pisalam rowniez Lucynie:

Ewania wrote:
Lucyna, poczytaj odpowiedzi w innych watkach tego tematu - dowiesz sie, co trzeba robic.

Czy bylo przeprowadzone postepowanie powypadkowe? Czy wypadek zostal przez pracodawce uznany za wypadek przy pracy? Czy zostal sporzadzony protokol? Czy masz kopię tego protokolu? Czy leczenie zostalo juz zakonczone?

Jesli tak - to lekarz musi wypelnic Ci druk N9, i ten druk wraz ze swoim wnioskiem o wyplate jednorazowego odszkodowania musisz zlozyc w zakladzie pracy, oni tam dolacza dokumentacje powypadkowa i wysla do ZUSu. ZUS wezwie Cie na komisje lekarska i lekarz orzecznik stwierdzi (lub nie) uszczerbek na zdrowiu - wtedy dostaniesz odszkodowanie.

Nikt z nas nie powie Ci ile procent dostaniesz.... niestety. to okresla lekarz orzecznik ZUSu. Powodzenia!

A swoją drogą prośba - ludzie, czytajcie inne wątki, większosć pytań się powtarza a ile razy mozna odpowiadac to samo??

Zacznij Karolino od odpowiedzi na te same pytania, ktore zadalam Lucynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...