Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

czy to jest wypadek??


damianroy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Doprowadził mnie na to forum taki oto problem :

Pracuje w pewnej firmie jako monter na lini produkcyjnej , jest to praca ręczana bez użycia maszyn często ludzie ulegają przy tej pracy uszkodzenia nadgarstka lub ścięgien, ja jakoś trzymałem sie 5 lat ale w ostatnim czasie zostały dość radykalnie podniesione normy przez pracodawcę i moja ręka zaczęła nawalać przypuszczam że bez gipsu sie nie obejdzie i że dzisiaj juz nie zdołam wykonywać swojej pracy. Były takie przypadki ale pracodawca i behapowiec mówią że to nie wypadek tylko przesilenie ręki ..... czy to jest wypadek ??

dziękuje za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to stan chorobowy w wyniku dlugotrwalego przesilenia pewnych grup mięsniowo-kostnych zapewne.

I jako taki - z uwagi na brak nagłosci zadzialania przyczyny (a naglosc jest jednym z niezbednych elementow definicji wypadkowej) - rzeczywiscie nie daje podstaw do uznania schorzenia za wypadek przy pracy.

Trzebaby jednak rozwazyc mozliwosc starania sie o uznanie choroby za chorobe zawodową - tym bardziej jesli - jak mowisc-nie jest to pierwszy taki przypadek.

Jesli sie nie myle - jedną z chorob zawodowych jest tzw. zespoł cieśni nadgarstka. Porozmawiaj z lekarzem czy w Twoim przypadku ma miejsce cos takiego wlasnie i czy mozesz zlozyc wniosek (Ty albo lekarz) o uznanie choroby za chorobe zawodową.

Ja bym na Twoim miejscu tak wlasnie zrobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...