Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie i legitymacja do odbioru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

otrzymałem od Ubezpieczalni decyzję uznającą słuszność po mojej stronie, i winy ubezpieczonego u nich osobnika jednakże znów jest problem:

"Z uwagi na znaczny zakres stwierdzonych
nieprawidłowości stwierdzamy, że kierownik budowy tj. Ubezpieczony odpowiada w całości za fakt
powstania szkody. Jednakże w odniesieniu do kwestii braku legitymacji do odbioru odszkodowania przez
Poszkodowanego stanowisko Ubezpieczyciela pozostaje bez zmian."

 

co to jest ta legitymacja do odbioru odszkodowania? Udowodniłem aktem notarialnym i nr księgi wieczystej że jestem właścicielem rzeczonej wadliwej nieruchomości.

Jednak popełniłem błąd, złożyłem sam zgłoszenie, sprawa trwała w Hestia 5 miesięcy, masa dokumentów, projektów a lokal jest kupiony wspólnie z Partnerką. Czy to powód odmowy wypłaty? Złożyliśmy notarialnie w odwołaniu pełnomocnictwo Partnerki odnośnie tej szkody, i wypłaty odszkodowania.

Pytanie czy coś to da, i czy z tą legitymacją do otrzymania wypłaty to jest właśnie ta kwestia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam serdecznie,

w przypadku wątpliwości zawsze warto skontaktować się z Ubezpieczycielem i dopytać o braki w dokumentacji. Jeśli faktycznie jesteście Państwo współwłaścicielami nieruchomości, jakiej dotyczy szkoda, każdy z właścicieli musi wykazać własność i wskazać Ubezpieczycielowi dyspozycję płatniczą (może to być wypłata na wspólne konto lub konto innej osoby, jednak poszkodowany musi w tym zakresie wskazać numer i właściciela rachunku).

W przypadku innych braków formalnych, konieczne jest ich uzupełnienie, by Ubezpieczyciel mógł wypłacić odszkodowanie,

 

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...