Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

czy jest szansa na odszkodowanie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! miałam wypadek samochodem , wpadłam w poślizg uderzyłam w barierkę metalową zasłaniającą rów barierka ta wbiła mi się w auto i dachowałam do rowu. Wynik -barierka ta złamała mi obie nogi w udach i otwarte złamanie ręki.Barierka ta nie była odpowiednio zakończona tzn. miała nie zaokrąglone końce tylko ostre jak ktoś się oriętuje to wie o co mi chodzi końce te powinny być wkopane do ziemi albo conajmniej zaokrąglone tzw. baranie łby. Gdyby były takie jak powinny nie wbiłaby mi sie ona w auto. Po moim wypadku w całej gminie wymieniono te barierki na takie jak powinny być .nie wiem czy to zbieg okoliczności Ktoś podpowiedział mi że powinnam skarżyć rejon dróg, że jak by ta barierka byłaby zgodna z wymogami to skutki mojego wypadku byłyby mniejsze. Mam pytanie czy ktoś się orientuje czy jest odpowiedni przepis na wygląd takich barierek? i czy wogóle warto z nimi zaczynać . Jestem już po rozmowie z adwokatem twierdzi że szanse są 50%/50%. Oni tłumaczą się tym że to ja sama spowodowałam ten wypadek i to prawda ale tu nie chodzi o winę tylko o skutki.Może ktoś miał styczność z podobną sprawą Z góry dzięki za wszelkie informacje. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie właśnie o winę chodzi. Nie odradzam Ci, ale jak papuga mówi 50/50 to załóż że raczej masz 20/80.

Teoretycznie to ta bariera jest stawiana w miejscach, w których jest możliwe wypadnięcie z jezdni, a więc skoro zatrzymała Twój pojazd to można domniemywać, że gdyby jej nie było uszkodzenia mogłyby być jeszcze większe. Często stawiane są np. na mostach, łukach, zadrzewieniach itp. Przyjmując taką obronę (zarząd dróg) będzie Ci ciężko wykazać, że to owa bariera zwiększyła Twoje obrażenia. Poza tym musiałabyś udowodnić, że zaokrąglone zakończenie spowodowałoby mniejsze szkody niż ostre. I nie demagogie, ale konkretne przykłady.

Być może, jeśli faktycznie przepisy wymagają "tępego" zakończenia (na zdrowy rozum logiczne) to conajwyżej możesz liczyć na przyczynienie się w rozmiarze szkody. Nie mam pojęcia jak to można wyceniić, ale (też zdroworozsądkowo) tak na jakieś 15-25% i to pewnie tylko za obrażenia osobowe. Oceń sama, czy wystarczy z tego na papugę i Ciebie, o ile uda Ci się wygrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...