Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie po uszkodzeniu kolana


carca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakiego moge sie spodziewać po skręceniu kolana lewego ( praworęczna ) dokładnie naderwanie poważne wiezadeł krzyżowych pęczek przedni i przyśrodkowy, miałam 2 artroskopie w jednej mi naprawiali łąkotke a w drugiej wycieli mi "rączke od wiaderka", mam blizny po artroskopii no i niestabilne kolano bo bez rekonstrukcji niestety. Jestem ubezpieczona na szkolne ubezpieczenie w PZU :)

 

Z góry dziękuję. I nie musi być to dokładne oczywiście ;)

 

P.S. Jest taki mały problem w czasie wypadku byłam ubezpieczona w PZU teraz zmieniłam szkołe i jestem w Hestii i ostatni pobyt w szpitalu odbywał sie kiedy jestem ubezpieczona w hestii. Jak jest z moim ubieganiem się o odszkodowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam o odszkodowanie powinnaś się starać z tej ubezpieczalni, w której miałaś ważną polisę w momencie zaistnienia wypadku (czyli w Twoim przypadku z PZU). Kwota jaka otrzymasz będzie zależała od stopnia uszczerbku na zdrowiu jaki wywołał u Ciebie uraz, dlatego tez nie jestem w stanie podać kwoty jaką możesz otrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za artroskopie i rekonstrukcje w sumie dostalam 3% -270 zl ze szkoly ... po 2 latach meki, ciagla rehabilitacja, 16 dni w szpitalu, dwie operacje, komplikacje, unieruchomienie przeszlo miesiac, nadal niestabilne kolano ,zanik miesnia i brak maksymalnego zgiecia... nadano mi te 3 % bez zandej komisji lekarskiej....a wiec szkoda slow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalam 730 zł z czego 250 zwrot leczenia. 6% tylko wg mnie...

(2 niecale tygodnie czekalam na komisiej i tydzien na kase ;p a kiedys zajmowało to 2 miesiące ;) )

Odwoływac sie czy nie ;>?

 

Do hestii też sie odwołam bo w sumie za ich czasu przeszłam ostatnią artroskopię no i rehabilitację ;p

 

Pozdrawiam poszkodowanych ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ja na "białej szkole" w lutym skręciłam kolano do tej pory chodzę na wizyty kontrolne ale leczenie niby dobiega konca mimo ze kolano nie jest do konca stabilne mialam tez krwiaka (30 ml) i robiona punkcje. Ubezpieczenie niby bylo szkolne normalne i dodatkowe na wyjazd. Ile moge dostac odszkodowania i czy to mozliwe zeby bylo z dwoch zrodel ubezpieczen?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ubezpieczyciel: Compensa

 

Ubezpiecznie grupowe z tytułu NNW (na uniwerku)

 

Rozpoznanie ostateczne (Wypis ze szpitala): Urwanie podłużne łąkotki przyśrodkowej stawu kolanowego prawego. Stan po skręceniu kolana prawego. Urwanie ACL. Niestabilność przednio-przyśrodkowa. S83

 

Ubezpieczyciel (zaoczna komisja lekarska) przyznała mnie 10% uszczerbku na zdrowiu.

 

Jezeli ktoś ma podobny uraz, proponowałbym instytucje odwołania.

 

Dodam, że czeka mnie jeszcze operacja rekonstrukcji ACL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

melus wrote:

ja na "białej szkole" w lutym skręciłam kolano do tej pory chodzę na wizyty kontrolne ale leczenie niby dobiega konca mimo ze kolano nie jest do konca stabilne mialam tez krwiaka (30 ml) i robiona punkcje. Ubezpieczenie niby bylo szkolne normalne i dodatkowe na wyjazd. Ile moge dostac odszkodowania i czy to mozliwe zeby bylo z dwoch zrodel ubezpieczen?!

Oczywiście, że istnieje możliwość otrzymania ubezpiczenia z 2 źródeł. Musisz właściwie wypełnic dokumenty. Niepokoi mnie tylko, że masz dość poważne objawy tego "skręcenia kolana", dodając że w dalszym ciągu jest ono niestabilne. Proponowałbym zrobić sobie dodatkowe badania (USG 3D lub rezonas magnetryczny). Piszę tak, ponieważ sam miałem takie same objawy na początku, po pierwszej pomocy założyli mnie tylko gips. A co się okazało, napisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja dostałem 1200 zł oraz zwrot kosztów sprzętu, kule, stabilizatory...

 

Ubezpieczenie miałem studenckie z UJ w PZU. Od samego początku zbierałem wszystkie papiery bo wiedziałem ze pozniej mozna PZU szarpnąc na niezłą kase. A kolanko skręciłem w czasie biegu, potem miesiąc szyny gipsowej i rehabilitacja. Na szczęscie łąkotek nie uszkodziłem, skaleczone miałem poboczne więzadło i naderwany przyczep mięsnia. Po ok, 6 miesiącach miałem komisję w Krakowie, lekarzowi pokazałem wszystkie papiery jakie miałem, no i ponarzekałem jak to mnie noga nie boli a przy okazji kol.ano akurat wtedy potwornie mi strzeliło, więc facet chyba dał za wygraną i machnął kilka procent więcej, dokladnie nie wiem ile, kase dostałem na konto, reszta mnie nie interesowała. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Z moim odszkodowaniem skończyło się tak że uznano 3% uszczerbku na zdrowiu z czego dostałam ok 350 zł ale niestety naliczono mi tylko z ubezpieczenia ogólnego i z niewiadomych przyczyn nie wzięli pod uwagę dodatkowego ubezpieczenia miałam się odwoływać ale jakoś zajęły mnie wtedy inne sprawy i kwestia mojego odszkodowania przycichła a teraz to już zapewne za późno na jakiekolwiek odwołanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam.W grudniu zeszłego roku skreciłem kolano.Bylem leczony przez miesiac leczony gipsem.Potem mialem robiona punkcje co tydzien az w końcu dostalem skierowanie do szpitala na zapieg atroskopia.W pobycie w szpitalu,po zabiegu dowiedzialem się ze mam usunięta prawie cała łąkotkę przysirodkową i usunięte wiązadło krzyżowe przednie.Ile moge dostac gdzies tak odszkodowania??Proszę o pomoc z góry dziękuję:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam:) w sierpniu tego roku podczas gry w piłkę doznałem urazu kolana...pierwsza diagnoza to "zerwanie ACL". W trakcie operacji wyszło jednak ze więzadło mam całe ale za to diurawą chrząstkę na kłykciu przyśrodkowym uda prawego.

Leczenie szpitalne trwało 5 dni.

w związku z tym czy mógłby mi ktoś powiedzieć ile mniej więcej mogę dostać odszkodowania? z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
witam, 23 października miałam nieszczęśliwy wypadek w czasie meczu piłki siatkowej, niedzielna wizyta w szpitalu wykazała zerwanie więzadła krzyżowego i pęknięcie łąkotki w lewym kolanie. 4 listopada miałam robiony zabieg artroskopii podczas której usunięto zerwane więzadło i zszyto łąkotkę a lekarz prowadzący zalecił 3 tyg o kulach i w stabilizatorze.Wyznaczono mi tez termin na rekonstrukcje 9 lutego 2011r. od czasu wypadku mam zwolnienie L4 w pracy, jednak chciałabym wrócić do pracy jak tylko będę w stanie chodzić bez kul(czyli za jakieś 2 tygodnie) do terminu kolejnej operacji. W związku z tym moje zapytanie.... Czy jeśli po zakończeniu leczenia będę się ubiegać o ubezpieczenie to czy nie będzie żadnych zastrzeżeń ze przerwałam L4 i czy wtedy ono będzie przysługiwało(ubezpieczenie), ajeśli tak to czy może to wpłynąć na obniżenie przyznanej kwoty. Proszę o informacje. ThX :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
witam wszystkich,10 grudnia 2010 mialem artroskopie,rekonstrukcje acl,do dzis jestem na l4 i lekarz powiedzial ze do konca maja bedizemy ciagnac l4,mam pytanie czy po okresie 6miesiecy bedac na l4 moge dalej byc na l4,jakies komisje sie przechodzi?bo do ogolnej pracy bede zdolny,ale do mojej ktora wykonuje raczej nie bo ciezkie rzeczy dzwigamy i watpie zebym dal rade :/ drugie moje pytanie dotyczy odszkodowania,czy mial ktos w ostatnim czasie to co ja i jakie odszkodowanie dostal?moglby mi ktos pomoc? z gory dziekuje i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do loko770:

ja też miałem w grudniu 2010 rekonstrukcję ACL i byłem na zwolnieniu przez 3 m-ce. Trzy tygodnie temu złożyłem wniosek w PZU o odszkodowanie (mam grupowe w pracy). Bez komisji przyznali mi 6% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Kto przeżył operację rekonstrukcji ACL ten wie, że po operacji jest ból, orteza, kule i rehabilitacja. Właśnie zastanawiam się jak zareagować na otrzymaną decyzję - dlatego trafiłem na tę stronę. Widzę podobną sprawę, więc życzę powodzenia. Ja całą dokumentację składałem on-line w formie skanów dokumentów. Zdrowia życzę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Miałem wypadek samochodowy w trakcie którego doznałem urazu nogi, a szczególnie kolana. Miałem zerwane więzadła w kolanie. Wypadek nie miał miejsca z mojej winy, byłem pasażerem pojazdu sprawcy. Czy jest szansa aby uzyskać odszkodowanie po uszkodzeniu kolana z ubezpieczenia NW sprawcy lub innych ubezpieczeń?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtaj Brate85,

 

Jeżeli byłeś pasażerem sprawcy wypadku to masz prawo do odszkodowania z OC pojazdu którym się poruszaliście, jak również z NW jeżeli takowe zostało wykupione.

 

Z OC możesz dochodzić m.in.:

- zadośćuczynienia;

- zwrotu kosztów (leczenia, dojazdów do placówek medycznych, opieki, zniszczonych rzeczy);

- zwrotu utraconych rzeczy.

 

Tutaj pojawia się pytanie kiedy doszło do zdarzenia gdyż o odszkodowanie z OC możesz wysuwać roszczenie w ciągu 3 lub 20 lat od momentu zdarzenia w zależności od kwalifikacji czynu.

 

Jeżeli chodzi o wysokość zadośćuczynienia do jest ono uzależnione od rodzaju uszczerbku, od tego ile więzadeł zostało uszkodzone, czy była artroskopia, oraz czy doszło do utrata ruchomości. Uszczerbek jest szacowany najczęściej w przedziale 2-10%.

 

Oprócz OC możesz działać w temacie odszkodowania z NW pojazdu jak również indywidualnie wykupionej polisy NW czy polisy grupowej. Tutaj wysokość odszkodowania jest uzależniona od podpisanej polisy, kwoty za 1% uszczerbku i tabeli uszczerbku.

 

W razie pytań jestem do twojej dyspozycji. Poniżej zamieszczam 2 artykuły które myślę, że rozjaśnią temat.

 

https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu-a-odszkodowanie-z-polis-oc-i-nnw/

https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/zadoscuczynienie-po-wypadku-drogowym/

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...