Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w czasie drogi do pracy


nauczycielka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17.04 w czasie drogi do pracy (jechałam taxi) miałam wypadek. Samochód jadący za nami wjechał w tył taxi, a 'my" wjechaliśmy w auto przed nami. W wyniku tego 7 dni spędziłam w szpitalu, teraz leżę w domu (na zwolnieniu do 30.04). Leczenie mam kontynuować w poradni neurologicznej. Od dnia wypadku noszę kołnierz ortopedyczny, mam zawroty głowy, bóle szyi i pleców. Jakie dokumenty powinnam załatwić, aby otrzymać odszkodowanie? Jak płacone będzie L4. Pracuję w 2 szkołach. W tej do której jechałam mam tylko 6/18 etatu, w tej drugiej pełny etat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pracodawcy muszą sporządzić kartę wypadku w drodze do pracy, w dwoch egzemplarzach, po jednym dla Ciebie a drugi zostawiaja w swoich dokumentach płacowo/kadrowych, gdyż ten dokument jest POSTAWĄ wyplaty 100% "chorobowego".

Innych świadczen z tytulu wypadkow w drodze do pracy i z pracy juz nie ma (tzn. nie ma jednorazowego odszkodowania z tego tytulu, tak jak to jest np. w sytuacji gdy mamy do czynienia z wypadkiem PRZY pracy). Mozesz natomiast po zakonczonym leczeniu starac sie o odszkodowanie z tytulu swojego ubezpieczenia NW jesli masz takowe oplacane przez Ciebie indywidualnie w jakims Towarzystwie Ubezpieczeniowym, lub grupowo, poprzez zaklad pracy.

I - mozesz jeszcze starac sie o odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku. Bedzie to wtedy ODSZKODOWANIE a nie 100% platne zwolnienie (jak napisał "trb"), bo zwolnienie jest wyplacane w 100% na podstawie karty wypadku przez ZUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...