Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek w czasie drogi do pracy


nauczycielka
 Share

Recommended Posts

17.04 w czasie drogi do pracy (jechałam taxi) miałam wypadek. Samochód jadący za nami wjechał w tył taxi, a 'my" wjechaliśmy w auto przed nami. W wyniku tego 7 dni spędziłam w szpitalu, teraz leżę w domu (na zwolnieniu do 30.04). Leczenie mam kontynuować w poradni neurologicznej. Od dnia wypadku noszę kołnierz ortopedyczny, mam zawroty głowy, bóle szyi i pleców. Jakie dokumenty powinnam załatwić, aby otrzymać odszkodowanie? Jak płacone będzie L4. Pracuję w 2 szkołach. W tej do której jechałam mam tylko 6/18 etatu, w tej drugiej pełny etat.
Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim pracodawcy muszą sporządzić kartę wypadku w drodze do pracy, w dwoch egzemplarzach, po jednym dla Ciebie a drugi zostawiaja w swoich dokumentach płacowo/kadrowych, gdyż ten dokument jest POSTAWĄ wyplaty 100% "chorobowego".

Innych świadczen z tytulu wypadkow w drodze do pracy i z pracy juz nie ma (tzn. nie ma jednorazowego odszkodowania z tego tytulu, tak jak to jest np. w sytuacji gdy mamy do czynienia z wypadkiem PRZY pracy). Mozesz natomiast po zakonczonym leczeniu starac sie o odszkodowanie z tytulu swojego ubezpieczenia NW jesli masz takowe oplacane przez Ciebie indywidualnie w jakims Towarzystwie Ubezpieczeniowym, lub grupowo, poprzez zaklad pracy.

I - mozesz jeszcze starac sie o odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku. Bedzie to wtedy ODSZKODOWANIE a nie 100% platne zwolnienie (jak napisał "trb"), bo zwolnienie jest wyplacane w 100% na podstawie karty wypadku przez ZUS.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...