Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Naprawa szkody z AC czy OC sprawcy - co lepsze w tej sytuacji


Weronika
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Uszkodziłam samochód na remontowanej drodze. Zgłosiłam szkodę że swojego AC, żeby "było szybciej". Jednak auta nie zaczęto jeszcze naprawiać. Status szkody w aplikacji to: wydano decyzję.  Dostałam dzisiaj informację, kto wykonywał roboty i numer polisy. I nie wiem co zrobić. Czy zostawić tak jak jest, że naprawa ma zostać wykonana z mojego AC (PZU) i żeby po naprawie PZU wystąpiło z regresem czy może lepiej anulować to zgłoszenie szkody z AC  i wystąpić o naprawę z OC sprawcy (UNIQA). Bardzo proszę o podpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

w przypadku zgłoszenia szkody z polisy OC zarządcy drogi Ubezpieczyciel powinien dopytać, czy szkoda nie była zgłaszana w innym zakładzie ubezpieczeń. W przypadku roszczeń z polisy AC Ubezpieczyciel zarządcy drogi powinien dopłacić różnicę pomiędzy wyliczeniem szkody z AC a pełnym zakresem szkody, jaki obejmują roszczenia z OC ( w tym koszty holowania, przestoju czy najmu pojazdy zastępczego.

Można oczywiście zawiesić lub anulować szkodę z AC, w przypadku braku podjęcia odpowiedzialności przez zarządcę drogi powrócić do roszczeń z AC ( wypłata z AC będzie obarczona warunkami polisy czyli np. uwzględni stopień zużycia pojazdu i amortyzacji części zgodnie z warunkami polisy). Po wypłacie szkody całkowitej, ubezpieczenie zostanie rozwiązane (zakończone).

Marta Sordon
Campter Odszkodowania
tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec www.campter.pl
Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...