Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Szkoda z własnej winy - auto na zakazie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W 2019 roku (listopad) miałem poważny wypadek - wjechałem w tył naczepy, auto stało na zakazie.

Przyznałem się do winy (otrzymałem mandat) nie wiedząc, że auto, w które wjechałem stało na zakazie (teren zabudowany), dopiero po czasie i mojej interwencji na komisariacie policja wróciła do sprawy. Miałem tylko OC, auto - szkoda całkowita. Czy znajdę tutaj osobę (firmę), która pomoże w odzyskaniu odszkodowania (wartość pojazdu w dniu szkody ok 70.000) i czy jest jakakolwiek nadzieja na odzyskanie części środków z odszkodowania?

Pozdrawiam, tel. 604752323

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

w przypadku szkody całkowitej Ubezpieczyciel nie wypłaca pełnej wartości pojazdu na dzień zdarzenia, tylko pomniejsza ją o wartość pozostałości pojazdu (gdyż przedstawia on też swoją wartość, nawet nieznaczną po zezłomowaniu). Ubezpieczyciel nie ma także obowiązku "odebrać/odkupić" od Pana pojazdu w stanie uszkodzonym, może pomóc w jego odsprzedaży wystawiając go na profesjonalnych platformach sprzedażowych i odnajdując oferenta, który za wskazaną kwotę odkupi pozostałość pojazdu. Jeśli kwota ta będzie niższa, niż ubezpieczyciel przyjął przy wyliczeniu szkody, powinni zwrócić różnicę.

Pozdrawiam

Marta Sordon
Campter Odszkodowania
tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl                                
Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...