Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek w Holandii


Rekomendowane odpowiedzi

Pracowałam w Holandii na kontrakcie i podczas pracy zostałam potrącona wózkiem przez kolegę. Nie zrobił tego celowo, ale złamał mi nogę w kostce. Jestem już 6 mcy na zwolnieniu i nie wiem czy pracodawca musi mi wypłacić odszkodowanie? Mam dokumenty medyczne. Dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Odszkodowanie za wypadek przy pracy w Holandii można otrzymać wtedy, kiedy mamy do czynienia z winą pracodawcy (lub współpracownika)za zaistniałe zdarzenie. Biorąc pod uwagę okoliczności jakie Pani przedstawiła - ma Pani prawo do odszkodowania, nawet jeżeli wina kolegi była nieumyślna. Odpowiada za niego pracodawca. Odszkodowanie obejmuje zarówno uszczerbek na zdrowiu jak i poniesione straty materialne (koszty leczenia, utrata zarobków). 

Przy dochodzeniu roszczeń za wypadek przy pracy w Holandii kluczowe jest udowodnienie ww winy. Można to zrobić za pomocą protokołu powypadkowego gdzie zostaną określone przyczyny zdarzenia, albo za pomocą oświadczeń naocznych świadków wypadku. Bardzo istotne jest również przedstawienie szczegółowej dokumentacji medycznej, począwszy od dnia zdarzenia. W celu szczegółowego omówienia sprawy wypadku zapraszam do kontaktu.

Izabela Stryjewska

Campter Odszkodowania kom. 690 622 575, mail: i.stryjewska@campter.pl

ul. Oświęcimska 7 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

 

Izabela Stryjewska

Campter Odszkodowania kom. 690 622 575, mail: i.stryjewska@campter.pl

ul. Oświęcimska 7 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...