Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Szkoda wypadek w pracy


michalgrygar155
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 

Mam problem z kancelarią pracadowacy , kancelaria mam wrażenie gra na zwłokę i opóźnia likwidację szkody . Do dnia dzisiejszego nie mam kosztorysu , stanęło na tym z którego ubezpieczenia ma pójść szkoda co mogę zrobić ? Wezwać zakład pracy ? Czy może iść do sądu skoro dzieją się takie rzeczy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie,

w przypadku likwidacji szkody z polisy OC pracodawcy jego pełnomocnik powinien udzielić informacji o ubezpieczycielu i nr polisy OC. Jeśli nie udzielają odpowiedzi można oczywiści przesłać pisemne wezwanie (przesłanie wezwania do pracodawcy spowoduje raczej jedynie przekazanie przez niego pisma do kancelarii, która w jego imieniu udzieli Panu odpowiedzi). Skierowanie sprawy do sądu bez uzyskania danych ubezpieczyciela i przeprowadzenia przed nim procedury polubownej, może być dosyć ryzykowne. Postępowanie sądowe wiąże się bowiem z opłatą od pozwu (5% wartości sporu) oraz kosztami oddalenia powództwa, w tym kosztami prawnymi strony przeciwnej, nawet do 10 000zł przy wysokich kwotach roszczeń.

Dobrze więc wyegzekwować polisę od pracodawcy, zgłosić roszczenia i jeśli ubezpieczyciel zaniży odszkodowanie dopiero rozważyć postępowanie sądowe.

W przypadku chęci skonsultowania sprawy - zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...