Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Nie udzielenie prawidłowej pomocy


lukas_1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie odnośnie sprawy która wydarzyła się w mojej rodzinie,mianowicie chodzi i mojego ojca.

W 2021 r ojciec zgłosił się do szpitala ,wraz z moją mamą i siostra w celu zgłoszenia,że jest w bardzo złym stanie,(duszności,zawroty głowy, wysoka temperatura,bezsilnosc),osoba która znajdowalasie w rejestracji oddelegowała  ojca do NPL ,po czym ojciec udał się do lekarza,który akurat miał dyzur(miala),gdy lekarka przyjęła ojca ,badała go mechanicznie,I bardzo nie dokładnie,mianowicie gdy lekarka badał ojca stetoskopem,od niechcenia,powiedziała że ojciec jest zdrowy i żeby wykupił leki które ona mu wypisała i odpoczywał,po wizycie moja mama udała się do apteki w celu wykupienia zalecanych leków,w aptece farmaceutka powiedziała,że te leki są na receptę i nie może ich sprzedać,bo nie mają recepty.gdy moja mama wróciła ,żeby pani lekarz wypisała receptę,to warknęła i powiedział,żeby sobie elektrolity wykupić,to jest bez recepty,po czym nie wypisała recepty.gdy mój ojciec wrocil do domu i wraz z zaleceniami lekarza wziął te witaminy,i poszedł spać,ale na drugi dzień już było bardzo źle,ojciec zaczął majaczyć,I się trząść po czym moja mama wezwała karetkę,gdy przyjechała karetka. I po wstępnym badaniu przez ratownika,powiedział,że stan jest krytyczny gdy zabrano ojca do szpitala po jakiś 2 h zmarl(90%płuca były zalane ropa,sekcja zwłok wykazała to samo płuca zalane ropa,posocznica itp)

Po tej sytuacji w rodzinie założyliśmy sprawę w sądzi,dla szpitala i dla lekarki o błąd medyczny ,po kilku rozprawach ,niestety sędzia nie uznał winny lekarza i zqkmnal sprawę.

I teraz moje pytanie brzmi,czy jest szansa wygrać taka sprawę?na drodze cywilnej?czy to jest walka z wiatrakami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

dochodzenie odszkodowania za błąd medyczny wymaga udowodnienia winy lub zaniedbania lekarza lub placówki medycznej. Jeśli postępowanie karne nie potwierdziło winy ani lekarza ani zaniedbania w diagnozie, dochodzenie roszczeń na drodze postępowania cywilnego może być bardzo trudne i ryzykowne.

Kierując roszczenia do Ubezpieczyciela lekarza lub placówki może on wskazać na brak jego winy (ze względu na brak wyroku karnego), zaś pozwanie na drodze cywilnej może wiązać się z oddaleniem powództwa.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...