Jump to content
Forum Odszkodowania

Recommended Posts

Witam,

miałem szkodę parkingową w samochodzie Chrysler Grand Voyager 2001r. Po powrocie z zakupów zauważyłem mocne wgniecenie z załamaniami na tylnym błotniku. Z racji że nie było już sprawcy zgłosiłem szkodę z mojego AC.

Szkodę wyceniono mi na 1100 zł bez wymiany błotnika tylko szpachlowanie!!! Zakład naprawczy stwierdził że przy takich szkodach powinna być uznana wymiana błotnika a nie szpachel, nawet agent który ubezpieczał mi samochód stwierdził że coś jest nie tak. za 1100 zł mało który zakład chce mi to zrobić nie wspominając a serwisie chryslera:)

Mam pytanie od czego zacząć raklamację, czy posiłkować się opinią innego rzeczoznawcy? Gdzie zgłosić zazalenie do firmy czy do sądu ? I jakie mam szanse na wygranie. Wiadomo że firmy ubezp. mają swoich adwokatów a ja jestem sam.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Warto jest zatem napisać pismo roszczeniowe do TU Compensa, w którym poruszy Pan kwestię wymiany błotnika na nowy. Dobrym argumentem niewątpliwie byłaby opinia niezależnego rzeczoznawcy, jednak za taką ocenę będzie Pan musiał zapłacić z własnej kieszeni (w przypadku AC nie podlega ona zwykle zwrotom).

Sąd jest ostateczną instancją do jakiej powinien Pan się zwrócić, m.in. z uwagi na koszty jakie poniesie Pan w postępowaniu.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...