Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek przy pracy na delegacji


Sebastian_Slask
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w dniu 29stycznia tego roku uległem wypadkowi [wypadek został uznany za wypadek przy pracy,posiadam protokół wypadku] Wypadkowi uległem na terenie Belgii gdzie zostałem oddelegowany do pracy przez mój zakład.W trakcie pracy na delegacji wynagrodzenie wypłacał mój polski zakład pracy,podlegałem ustawodastwu obowiązującym w Polsce,a instytucją której ustawodastwo stosuje sie pozostal ZUS. Przebywałem na zwolnieniu lekarskim przez dwa miesiące za które uzyskałem wynagrodzenie chorobowe w wysokości 100%. W okresie mojej delegacji otrzymywałem wynagrodzenie w postaci dwóch osobnych przelewów bankowych mianowicie pierwszy to : Wynagrodzenie za miesiąc XXX. a drugi przelew przychodził jako : Zaliczka na poczet delegacji za miesiąc XXX . Mam pytanie czy poza otrzymanym przeze mnie wynagrodzeniem za czas pobytu na zwolnieniu lekarskim [ L-4 ] (które obiczone zostało na podstawie wynagrodzenia otrzymywanego w okresie 12 miesiecy poprzedzającym zdarzenie) Należą mi sie jakieś dodadkowe świadczenia związane z tym iż wypadek miał miejsce poza krajem w czasie mojego oddelegowania. Z góry dzieki za odpowiedż ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi na ten temat nie wiadomo, zeby z tytulu oddelegowania przyslugiwaly w razie wypadku jakies zwiekszone swiadczenia. Byc moze Twoja umowa zawierala jakies dodatkowe klauzule? Bo z obowiązujących przepisow nic takiego nie wynika... (ale - popytaj u siebie w kadrach, albo w ZUSie, bo moze czegos nie wiem, nie mialam do czynienia z takimi sytuacjami nigdy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...