Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek z pracy do domu


poszkodowana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając z pracy samochodem, uległam wypadkowi nie z mojej winy - wjechał we mnie inny samochód, który był na drodze podporządkowanej, ja jechałam na głównej. Nie wezwaliśmy policji - dostałam wszystkie namiary sprawcy i spisaliśmy oświadczenie.

Teraz noszę kołnierz ortopedyczny, jestem na zwolnieniu L4 i pod opieka specjalizstów, skieroanie na rehabilitację.

Jakie przysługuje mi odszkodowanie z pracy, z ZUSu itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

z tego co sie orientuje wypadki w drodze do i z pracy nie są uważane za wypadki przy pracy, dlatego też nie możesz otrzymać odszkodowania z ZUS. Ale możesz otrzymać odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Możesz otrzymać zadośćuczynienie za ból i cierpienie oraz zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji. Powinnaś zgłosić roszczenie do ubezpieczalni sprawcy czyli do link 4, ale będziesz potrzebowała dowodów na to, że byłaś poszkodowana w wypadku nie z własnej winy, dlatego też w takich przypadkach warto mimo wszystko wezwać policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zglosilas w pracy, ze uleglas wypadkowi w drodze z pracy? Czy pracodawca sporzadzil karte wypadku? Czy chorobowe masz wyplacane 100%. Pelne "chorobowe" to jedyne swiadczenie przy wypadkach w drodze do pracy i z pracy.

Mozesz natomiast - oprocz tego, o czym pisze Natan - starac sie o odszkodowanie z ubezpieczenia swojego prywatnego, jesli takie oplacasz sobie indywidualnie lub grupowo w zakladzie pracy, poprzz potracanie skladki z pensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta plicją to sama już nie wiem ... wiem, że nie zawsze trzeba wzywać ją na miejsce zdarzenie, a jeśli druga soba chce sie dogadać i daje mi wszystie namiary, to tym bardziej nie ma potrzeby ... spisałam z nim oświadczenie - on pisał - w, ktorym napisał, że on we mnie wiechał, wyjeżdzająć z pod stacji paliw (podana nazwa stacji), a ja jechałam na głównej (jest podana nazwa ulicy) no i się podpisał. Zamieszczono również dane który samochód wjechał w który. Zaraz po wypadku pojechałam do ubezpieczyciela (Generali Polska) wypełniłam wszystkie wnioski i dałam dane sprawcy i złożone przez niego oświadczenie. No i sprawa trwa ...

A czy jest coś takiego jak odszkodowanie samochodowe - które obejmuje naprawę mojego uszkodzonego pojazdu i odszkodowanie osobowe - obejmuje właśnie to za bój, cierpienie i rehabilitację .... tu dostałam informację, ze powinnma zbierać faktury za kołnierz oropedyczny i leki, tak?

Prawda jest taka, ze jak się człowiekowi coś stanie, to dopiero się tym interesuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"EwaniaEkspert" to zgłosiłam w pracy, bo wiem, ze ZUS będzie n atej podstawie płacił mi 100%. Co do mojego ubezpieczenia w pracy, to grupowe jest ale nie wiem czy nie obejmuje ono tylko terenu mojej pracy tzn. szkoły - jestem nauczycielem. A indywidualne - dasz wiare - ale w dzien wypadku, rano wypełniłam druczek w pracy u osoby zajmującj sie indywidualnym ubezpieczeniem, bo stwierdziłam, ze dobrze by było je płacić - bo mam w planie zostać mama:) a wracając z pracy uległam wypadkowi:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszkodowana wrote:
"EwaniaEkspert" to zgłosiłam w pracy, bo wiem, ze ZUS będzie n atej podstawie płacił mi 100%. Co do mojego ubezpieczenia w pracy, to grupowe jest ale nie wiem czy nie obejmuje ono tylko terenu mojej pracy tzn. szkoły - jestem nauczycielem. A indywidualne - dasz wiare - ale w dzien wypadku, rano wypełniłam druczek w pracy u osoby zajmującj sie indywidualnym ubezpieczeniem, bo stwierdziłam, ze dobrze by było je płacić - bo mam w planie zostać mama:) a wracając z pracy uległam wypadkowi:(
Ubezpieczenie grupowe jest, ze tak powiem, "normalnym" ubezpieczeniem i obejmuje "caly swiat";-)
Tak, ze koniecznie zglos sie do pani.pana, ktory te sprawy (ubezpieczenia grupowego) w zakladzie prowadzi!

Natomiast- co do ubezpieczenia indywidualnego - jesli jest tak, jak mowisz to obawiam sie, ze JESZCZE CIE NIE OBJELO, gdyz nie liczy sie moment (data) podpisania druczku a moment (data) OPŁACENIA pierwszej składki.
I - przewaznie jest tak, ze ubezpieczeniem jest się objętym od dnia następnego po dniu, w ktorym opłaciło się pierwszą składkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Chciałam zasięgnąć informacji w sprawie czy nalezy mi się odszkodowanie i

ewentualnie z jakich źródeł - otóż ... pod koniec kwietnia uległam

wypadkowi poważnego wieloodłamowego podwójnego złamania nogi ze

zwichnięciem w drodze do pracy - na ulicy - schodząc ze schodów.

Pogotowie zabrało mnie do szpitala w którym spędziłam 6 dni.

W tej chwili jestem cały czas w trakcie leczenia gdyż jestem unieruchomiona na całej długosci nogi w opatrunku gipsowym.

Czy wypadek w drodze do pracy może być uznany jako wypadek przy pracy ?i czy w ogóle teraz jest coś takiego jak "wypadek w drodze do pracy" bo słyszałam już różne wersje - więc ja już sama nie wiem ... czy mi się odszkodowanie nalezy

Po jakim czasie firma przestanie wypłacać mi pensje, czy muszę coś do ZUS-u zgłosić ?

Bardzo byłabym wdzięczna o informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...