Jump to content
Forum Odszkodowania

Poszkodowany w wypadku autobusu MPK


jacekniechajczyk
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie, proszę o pomoc w następującej kwestii:

 

Tydzień temu zostałem poszkodowany w wypadku komunikacyjnym w autobusie MPK jadąc z pracy do domu. Doznałem złamania ręki, zwolnienie lekarskie na dzień dzisiejszy wynosi 6 tygodni. Mam pytanie, czy mogę ubiegać się o odszkodowanie od miejskiego przewoźnika MPK z polisy OC za poniesione szkody zdrowotne a w późniejszym terminie za rehabilitację, oraz za tak długi okres niezdolności do pracy. Chodzi o różnice w wynagrodzeniu w wymiarze pełnym do tego, jakie otrzymuje się na zwolnieniu lekarskim. Oraz czy mogę ubiegać się odszkodowanie od zakładu pracy wynikające z opłacania składki ZUS. Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc w tej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Witam możesz starać się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku (czyli w tym wypadku od przewoźnika MPK). Możesz starać się o zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji oraz utraconych dochodów. Jednak o odszkodowanie z ZUS-u można sie starać tylko za wypadek przy pracy, niestety nie obejmuje ono wypadków w drodze do i z pracy.
Link to comment
Share on other sites

Tym niemniej - czy zglosilas zdarzenie w pracy jako WYPADEK W DRODZE z pracy do domu? To wazne, bo - pomimo, ze nie ma juz jednorazowych odszkodowan z tytulu wypadkow w drodze do pracy i z pracy to jednak, jesli wypadek jest takim wypadkiem wplasnie i pracodawca sporzadzi karte wypadku - Twoje zwolnienie chorobowe bedzie platne cale 100% a nie tylko 805. Przy tak dlugim zwolnieniu - chyba warto sie postarac o sporzadzenie takiej karty, prawda?

Powodzenia! :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...