Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypdek samochodowy


WojtasMUtd
 Share

Recommended Posts

Witam, mam następujący problem. W zeszłym tygodniu wraz z 2 innymi osobami miałem wypadek (jako pasażer). Próbując uniknąć zderzenia z dzikiem kierowca odbił gwałtownie na lewy pas, po czym auto zjechało do rowu i uderzyło w drzewo. Niestety chwile przed wypadkiem wszyscy trzej spożywaliśmy alkohol. W wyniku wypadku doznałem skomplikowanego złamania prawej ręki oaz niegroźnych stłuczeń. Wg. chirurgów leczenie wraz z rehabilitacją wyłączy mnie z aktywności fizycznej na okres 10 miesięcy.

Zastanawia mnie czy fakt, iż byłem pod wpływem alkoholu wpłynie na decyzję o wysokości odszkodowania i o decyzji przyznania mi go...? Chciałbym również wiedzieć, na jakie odszkodowanie mogę liczyć...tzn z jakiego tytułu.

 

Jestem osobą młodą i zupełnie nie orientuję się w powyższym temacie, będę wdzięczny za każde infornacje.

Link to comment
Share on other sites

Fakt jazdy samochodem jako pasażer w stanie nietrzeźwości nie wpłynie na wysokość odszkodowania, a tym bardziej nie może być podstawą odmowy wypłaty takiego odszkodowania. Jednakże fakt spożywania alkoholu z kierowcą (zakładam, że kierowca również był nietrzeźwy) i jazda pojazdem z takim kierowcą spowoduje zastosowanie przyczynienia się Pana do szkody i niestety zmniejszenia odszkodowania nawet do 50%. Wysokość zadośćuczynienia bez analizy dokumentacji medycznej i zapoznania się ze sprawą niestety nie jest możliwa.
Link to comment
Share on other sites

Serdecznie dziękuję za wyjaśnienie.

Mam jeszcze jedno pytanie:

Czy odszkodowanie w sytuacji gdy kierowca był pod wpływem alkoholu będzie egzekwowane bezpośrednio od niego, czy może z Ubezpieczenia zakładu pracy w którym jestem zatrudniony?

Link to comment
Share on other sites

Odszkodowanie dla Pana będzie wypłacone przez ubezpieczyciela, który objął ochroną OC pojazd. Jednak w sytuacji, gdy sprawca był nietrzeźwy, to należy się liczyć z faktem, że ubezpieczyciel w drodze regresu będzie czynił starania o odzyskanie tej kwoty od sprawcy.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...