Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypdek samochodowy


WojtasMUtd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem. W zeszłym tygodniu wraz z 2 innymi osobami miałem wypadek (jako pasażer). Próbując uniknąć zderzenia z dzikiem kierowca odbił gwałtownie na lewy pas, po czym auto zjechało do rowu i uderzyło w drzewo. Niestety chwile przed wypadkiem wszyscy trzej spożywaliśmy alkohol. W wyniku wypadku doznałem skomplikowanego złamania prawej ręki oaz niegroźnych stłuczeń. Wg. chirurgów leczenie wraz z rehabilitacją wyłączy mnie z aktywności fizycznej na okres 10 miesięcy.

Zastanawia mnie czy fakt, iż byłem pod wpływem alkoholu wpłynie na decyzję o wysokości odszkodowania i o decyzji przyznania mi go...? Chciałbym również wiedzieć, na jakie odszkodowanie mogę liczyć...tzn z jakiego tytułu.

 

Jestem osobą młodą i zupełnie nie orientuję się w powyższym temacie, będę wdzięczny za każde infornacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jazdy samochodem jako pasażer w stanie nietrzeźwości nie wpłynie na wysokość odszkodowania, a tym bardziej nie może być podstawą odmowy wypłaty takiego odszkodowania. Jednakże fakt spożywania alkoholu z kierowcą (zakładam, że kierowca również był nietrzeźwy) i jazda pojazdem z takim kierowcą spowoduje zastosowanie przyczynienia się Pana do szkody i niestety zmniejszenia odszkodowania nawet do 50%. Wysokość zadośćuczynienia bez analizy dokumentacji medycznej i zapoznania się ze sprawą niestety nie jest możliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za wyjaśnienie.

Mam jeszcze jedno pytanie:

Czy odszkodowanie w sytuacji gdy kierowca był pod wpływem alkoholu będzie egzekwowane bezpośrednio od niego, czy może z Ubezpieczenia zakładu pracy w którym jestem zatrudniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie dla Pana będzie wypłacone przez ubezpieczyciela, który objął ochroną OC pojazd. Jednak w sytuacji, gdy sprawca był nietrzeźwy, to należy się liczyć z faktem, że ubezpieczyciel w drodze regresu będzie czynił starania o odzyskanie tej kwoty od sprawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...