Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Poszkodowany kierowca skutera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w czwartek jadąc na skuterze zderzyłem się z samochodem w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przez jego kierowcę. Dziś wyszedłem ze szpitala, mam złamany kciuk, krąg szyjny (bez przemieszczenia), miałem także obrażenia wewnętrzne (krwiak wątroby). Czeka mnie 6 tyg. gorsetu ortopedycznego, potem rehabilitacja, w pracy musiałem wziąc l4 co również wiąze się jak wiadomo z utratą pieniędzy.

Skuter był ubezpieczony, aktualnie znajduje się na policyjnym parkingu. Moje pytanie brzmi - co ja mam dalej robic? Policja wzięła numer telefonu (na samym początku, gdy pzrywieźli mnie do szpitala) i powiedziała że "odezwą się". Nie wiem gdzie moge odebrać skuter, nie wiem kim jest sprawca, w zasadzie to nic nie wiem i boję się zareagować za późno...z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam, Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, iż Policja powie mi gdzie sprawca był ubezpieczony? Nie wiem natomiast który komisariat prowadzi śledztwo, w Krakowie jest ich kilka. Czy biuro takie jak wasze jest w stanie uzyskać dla mnie większe odszkodowanie (np. więcej zadośćuczynienia?) czy jedynie pomaga w załatwianiu formalności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W notatce policyjnej będą wszelkie informacje niezbędne do zgłoszenia roszczenia (nazwa tu i numer polisy).

Działając w imieniu Klienta staramy się uzyskać odszkodowanie w najkrótszym, ustawowym terminie, monitorujemy przebieg likwidacji w TU, staramy się aby odszkodowanie w pełni pokrywało poniesione przez poszkodowanych szkody i cierpienia. Jeżeli ubezpieczalnia nie przychyli się do naszego stanowiska (odnośnie stawianych roszczeń) nie wykluczamy skierowania sprawy na drogę sądową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zadośćuczynienie? Jest przyznawane "automatycznie" przez ubezpieczyciela, czy w wyniku procentowego uszczerbku na zdrowiu, czy też jest to kwestia dogadania się ze sprawcą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Zadośćuczynienie nie jest przyznawane ani "automatycznie" ani w stosunku do procentowego uszczerbku na zdrowiu, a tym bardziej nie w wyniku dogadania się ze sprawcą. Zadośćuczynienie jest rekompensatą krzywdy, na którą składa się cierpienie fizyczne oraz psychiczne. Właściwe udowodnienie krzywdy jest warunkiem uzyskania wysokiego zadośćuczynienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...