Jump to content
Forum Odszkodowania

Poszkodowany kierowca skutera


Recommended Posts

Witam,

w czwartek jadąc na skuterze zderzyłem się z samochodem w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przez jego kierowcę. Dziś wyszedłem ze szpitala, mam złamany kciuk, krąg szyjny (bez przemieszczenia), miałem także obrażenia wewnętrzne (krwiak wątroby). Czeka mnie 6 tyg. gorsetu ortopedycznego, potem rehabilitacja, w pracy musiałem wziąc l4 co również wiąze się jak wiadomo z utratą pieniędzy.

Skuter był ubezpieczony, aktualnie znajduje się na policyjnym parkingu. Moje pytanie brzmi - co ja mam dalej robic? Policja wzięła numer telefonu (na samym początku, gdy pzrywieźli mnie do szpitala) i powiedziała że "odezwą się". Nie wiem gdzie moge odebrać skuter, nie wiem kim jest sprawca, w zasadzie to nic nie wiem i boję się zareagować za późno...z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam, Mateusz.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, iż Policja powie mi gdzie sprawca był ubezpieczony? Nie wiem natomiast który komisariat prowadzi śledztwo, w Krakowie jest ich kilka. Czy biuro takie jak wasze jest w stanie uzyskać dla mnie większe odszkodowanie (np. więcej zadośćuczynienia?) czy jedynie pomaga w załatwianiu formalności?
Link to comment
Share on other sites

W notatce policyjnej będą wszelkie informacje niezbędne do zgłoszenia roszczenia (nazwa tu i numer polisy).

Działając w imieniu Klienta staramy się uzyskać odszkodowanie w najkrótszym, ustawowym terminie, monitorujemy przebieg likwidacji w TU, staramy się aby odszkodowanie w pełni pokrywało poniesione przez poszkodowanych szkody i cierpienia. Jeżeli ubezpieczalnia nie przychyli się do naszego stanowiska (odnośnie stawianych roszczeń) nie wykluczamy skierowania sprawy na drogę sądową.

Link to comment
Share on other sites

A zadośćuczynienie? Jest przyznawane "automatycznie" przez ubezpieczyciela, czy w wyniku procentowego uszczerbku na zdrowiu, czy też jest to kwestia dogadania się ze sprawcą?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Zadośćuczynienie nie jest przyznawane ani "automatycznie" ani w stosunku do procentowego uszczerbku na zdrowiu, a tym bardziej nie w wyniku dogadania się ze sprawcą. Zadośćuczynienie jest rekompensatą krzywdy, na którą składa się cierpienie fizyczne oraz psychiczne. Właściwe udowodnienie krzywdy jest warunkiem uzyskania wysokiego zadośćuczynienia.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...