Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

rehabilitacja stawu kolanowego


marck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi.4 kwietnia upadłam lekko na kolana na betonową posadzkę. Mam od wielu lat zwyrodnienia w obu stawach. Poczułam ból na łączeniu mm czworogłowego uda z rzepką.Było prześwietlenie, nie ma złamania, nie ma skręcenia, jest malutki krwiak, 2 dni później potwierdzony przez wykonanie USG (lekarz wykonujący badanie stwierdził, że krwiak jest mały i powinien się wchłonąć, nie ma potrzeby robić punkcji). Ortopeda unieruchomił mi staw, zalecił kule oraz leki p/p zakrzepowe i na wzmocnienie stawów:Recalcin, Detralex, Rodanol S, Clexane oraz Arkalen do wcierania.Lekarka - ortopeda 4 kwietnia wykonała punkcję, okazało się że jej zdaniem nie była konieczna. Po tygodniu, dokładnie wczoraj stwierdziła, że niepotrzebnie wykonałam USG (na własną rękę badanie wykonałam prywatnie) i ponownie wykonała punkcję. Nie udało się zciągnąć płynu. Mój wynik USG brzmi następująco: Chondromalacja kłykci kości udowej II st. Wysięk w zachyłkach nadrzepkowych zwłaszcza po stronie bocznej. Więzadła poboczne bez uchwytnej patologii. Znaczny przerost ciała Hoffy oraz maziówki. W zakresie rogu przedniego strefa hipoechogeniczna mogąca odpowiadać staremu urazowi. nad rzepką lewą po stronie bocznej krwiak w zakresie . czworogłowego uda o wymiarach: 7,4x13,7 mm. Struktury dołu podkolanowego b.z. Po stronie prawego kolana chondromalacja jak wyżej. Struktury dołu podkolanowego bez zmian w USG.

Proszę o informację, jak długo mam mieć unieruchomione kolano (ból prawie minął) i jak długo powinna trwać jego rehabilitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie ma jednej zasady ile powinna trwać rehabilitacja. Jeśli ból jest znacznie mniejszy, można zaczć uruchamiać kolano, początkowo unikać jednak należy maksymalnych zakresów ruchów i przeciążania stawu. Jeśli jest taka możliwość polecam cwiczenia w wodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Moja córka złamała noge w kostce chodziła w gipsie przez cztery tygodnie.Po godzinie od zdjęcia gipsu strzeliło jej coś w kolanie .Okazało się że doszło do fragmentaryzacji w st.kolanowym i założyli jej gips na trzy tygodnie.Czy powinna iść na rehabilitacje po zdjęciu gipsu ?Czy lekarz powinien mi dać takie skierowanie?ICzy powinna mieć kontrolnie prześwitloną noge?;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Użytkownik abcd.przeczytałem twoje problemy,mam podobny tylko zjednym kolanem,właśnie jestem po artroskopi stawu kolanowego i czekam z ncierpliwością na lepszą jego kondyćję. Wprzpadku chondromalacii elementów współpracujących kolana musisz udać się do ortopedy traumatologa,celem dokonania artroskopi kolana,im pużniel ,tym gożej dla ciebie ,masz dopiero II stopień a będzie trzeci ,który można wychodować sobie w skutek zaniedbania,lub wykonywania rużnych badań do szuflady.Artroskopia jest to naj mniej inwazyjny sposób lecznia tych dolegliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Mam 21 lat i od 10 lat cierpie na bóle kolan, które pojawiają sie podczas prób mocnego zgięcia nóg w stawie kolanowym np.ćwiczenia składów ze sztangą czy nawet klękania. Niedawno lekarz reumatolog stwierdził,że najprawdopodobniej mam wrodzoną lateralizację rzepki, jednak do pewnej diagnozy musze poczekać do 14 maja (wtedy będę mieć wykonywane USG stawów kolanowych). Jeżeli diagnoza się potwierdzi to czy będę musiała poddać sie rehabilitacji? Na czym ona będzie polegać?Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...