Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie - firma, czy prawnik.


krzych_100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czytałem forum, ale nie uzyskałem jasnej odpowiedzi.

Rodzice mieli wypadek samochodowy, zostali potrąceni przez pijanego kierowcę na przejściu dla pieszych (kierowca zbiegł). Przechodzili przez jezdnię na "pasach", o żadnym wtargnięciu nie było mowy, ponieważ przechodziło więcej pieszych i jeden pojazd na jednym pasie zatrzymał się, aby umożliwić przejście (na drugim jechał pijak i wjechał w grupę pieszych).

No i problem. Rodzice lezą jeszcze w szpitalu (już miesiąc), a zaproponowano im już dwa razy uzyskanie odszkodowania przez firmy zajmujące się tym.

Czy zdecydować się na taką firmę, czy wynająć prawnika? Jeden prawni jest już zaangażowany, ponieważ najprawdopodobniej rodzice będę domagać się nawiązki i odszkodowania bezpośrednio od sprawcy (sprawca został ujęty, byli świadkowie, itp).

Reasumując: decydować się na firmę, czy na prawnika?

Czytając opinie, odnoszę wrażenie, że firmy trzepią na tym niezłą kasę...

 

Pzdr.

 

Krzych_100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy - z tego co wiem - biorą prowizję (procent od uzyskanej kwoty odszkodowania). Te firmy to przeciez tez prawnicy. Tyle, ze specjalizujacy się w konkretnej dziedzinie - odszkodowawczej.

Mysle, ze jesli taka firma specjalizuje sie wyłącznie w odszkodowaniach to chyba lepiej skorzystać z jej usług niz z usług prawnika, który oprócz takiej sprawy ma jeszcze na głowie wiele innych o różnym charakterze i musi byc raczej omnibusem...

A - jak wiemy z reklamy: "Jesli cos jest do wszystkiego, to jest do niczego";-))

Ale - nie wiem, nie mialam jeszcze na szczescie korzystac z uslug tego typu, trudno wiec cos poradzic pewnego. Musisz zdecydowac sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...