Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek nieletniego a kwota odszkodowania


oskar 146
 Share

Recommended Posts

mój synek ma 6, 5 roku był uczestnikiem wypadku samochodowego, w wyniku czego od dwóch miesięcy występują u niego zaburzenia koncentracji. zaburzenia równowagi ( w pewnych sytuacjach) pod wpływem stresu. poza tym ma moczenia nocne bezwiedne, przy czym nie pamieta tego co i dlaczego zrobił. wykonuje także różne inne czynności o których rano nie pamieta. na przykład odkręca gaz i idzie spać . w snach pojawiają się traumtyczne przezycia ( z wypadku) . w dzień nie potrafi opisać wypadku i twierdzi że nie pamieta, podczas snu poci się nadmiernie czasami krzyczy w czasie snu. to są główne objawy.

co do wypadku nie byliśmy sprawcą. uderzenie nastąpiło bezpośrednio w jego strone samochodu. lekarze z karetki nie skierowali dziecka na badania do szpitala po wypadku ani też nie było wykonane żadne badanie.

 

co mamy teraz zrobić jak się poruszać i do kogo się zwrócić o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

witam a próbowałaś skonsultować się z psychologiem? Powinnaś poszukać dobrego psychologa dziecięcego i umówić swoje dziecko na jakąś wizytę.
Link to comment
Share on other sites

hej witam oczywiście zrobiłem to już wcześniej. słyszałem że można ubiegać się o odszkodowanie dla dzieci uczestniczących w wypadku z polisy OC sprawcy , nawet gdy nie odniosły one żadnych obrażeń w jego wyniku ( w tym czasie ) , a które mogą pojawić się później , jaka jest graniczna data przedawnienia rozczeń w tej sytuacji? czy to prawda . pozdrawawiam
Link to comment
Share on other sites

tak to prawda zresztą obrażenia psychiczne traktowane są na równo z obrażeniami fizycznymi, i na pewno powinno być to uwzględnione przy zadośćuczynieniu. Jeżeli w sprawie nie toczy się postępowanie karne szkodę można zgłosić do upływu 3 lat od momentu jej zaistnienia. Ale radzę zrobić to jak najszybciej. Z doświadczenia wiem, że te sprawy zwykle są niepotrzebnie przeciągane przez ubezpieczalnie.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

 

bohun2006 wrote:

przedewszystkim najwazniejsza jest dokumentacja z miejsca zdarzenia , notatka z policji,kto byl sprawca ,i gdzie byl ubezpieczony,na zgloszenie szkody osobowej masz chyba 10 lat, ale przepisy sie w ostatnim roku pozmienialy wiec nie jestem pewien,musisz zebrac dokumentacje medyczna dotyczaca leczenia ,badan,itp.i z tym wszystkim udac sie do firmy ubezpieczeniowej sprawcy i wypelnic wniosek zgloszenia szkody,to poczatek, jakby firma stawiala opory to nie probuj z nimi dyskutowac ,WAZNE!!!!!!!! niech ci dadza na pismie odmowe przyjecia zgloszenia szkody,a potem to juz najlepiej do RZECZNIKA PRAW UBEZPIECZONYCH tyle co ci moge poradzic

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...