Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek w pracy w Niemczech w delegacji

tomek646
 Share

Recommended Posts

Witam. Od 5 maja 2008 jestem zatrudniony w polskiej firmie jako laminator.Mam polską umowę o pracę i od 13 maja wyjechałem w delegację do Niemiec ,a tam dostałem drugą umowę. Uległem tam wypadkowi naderwałem wiązadła w kolanie.Na umowie niemieckiej jest napisane, że do obowiązków pracodawcy należy; ubezpieczenie pracownika w zakresie ubezpieczenia społecznego w ZUS z uwzględnieniem zatrudnienia za granicą . Byłem w Niemczech w przychodni i dostałem zwolnienie na 7 dni a teraz jestem w Polsce i leczenie trwa nadal i teraz mam pytanie: jakie powinienem dostać wynagrodzenie jak jestem na zwolnieniu, polskie czy też niemieckie, ponieważ była duża różnica.I jakie przysługują mi prawa.

Miałem zabieg na rzepce tzn.chondromalacja rzepki lewej 2-go stopnia i uszkodzenie ACL 1-go stopnia stawu kolanowego.Doszło do niego w pracy w Niemczech, mam spisany protokół przez BHP-owca.Odpowiedzialności nikt nie ponosi, ponieważ to był wypadek w pracy .Tak uznał BHP-owiec. W Polsce byłem zatrudniony na najniższej krajowej a do Niemiec zostałem oddelegowany, a tam dostałem drugą umowę.