Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek samochodem klienta


Alan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwracam się z ogromną prośbą o poradę w mojej sprawie. 1,5 tygodnia temu wracając zaraz po pracy samchodem klienta, naprawianym przeze mnie przez kilka dni miałem wypadek (nie ze swojej winy) kierowca z przeciwka wyprzedzając zepchnął mnie z jezdni do rowu. W wyniku tego zdarzenia samochód jest poobijany dośc znacznie (dachowanie). Sprawca nawet się nie zatrzymał i nie zainteresował czy żyje. Wezwałem policję wszystko oczywiscie udokumentowali. Natomiast teraz jest problem pt. Kto ma zapłacic za naprawę tego auta jeżeli sprawcy nie ma bo uciekł, samochód mia OC Warta, AC nie miał. Pracodawca na konto którego robiłem ten samochód klienta powiedział że umywa ręce od tego bo jego OC od dzialalności obejmuje tylko teren zakładu, a zdarzenie miało miejsce 8 km. od zakładu. Auto należy do mojego znajomego który poprosił mnie żebym jadąc do pracy wziął samochód zrobił co potrzeba i po naprawie wrócił.

Nie wiem zabardzo do kogo i z czym się zwrócic żeby jakoś tą sytuację rozwikłac dlatego proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda kiepsko, jeżeli nie odnajdą sprawcy wypadku, wszystko zależy od tego jak się dogadasz z kolegą, bo albo Ty za to zapłacisz albo on, albo po połowie, jeżeli wymyje ręce, nie masz szans - Ty prowadziłeś, Ty poniesiesz konsekwencje finansowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli doznał Pan jednocześnie szkody na osobie i zwolnienie lekarskie trwało ponad 14 dni to jest szansa uzyskania odszkodowania z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjego.

A jeżeli nie to pozostaje tylko czekać na ustalenia Policji. Niestety ich zapał często jest mizerny i czasem trzeba im pomóc znaleźć świadka, kamerę lub cokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...