Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek samochodem klienta


Alan
 Share

Recommended Posts

Witam,

Zwracam się z ogromną prośbą o poradę w mojej sprawie. 1,5 tygodnia temu wracając zaraz po pracy samchodem klienta, naprawianym przeze mnie przez kilka dni miałem wypadek (nie ze swojej winy) kierowca z przeciwka wyprzedzając zepchnął mnie z jezdni do rowu. W wyniku tego zdarzenia samochód jest poobijany dośc znacznie (dachowanie). Sprawca nawet się nie zatrzymał i nie zainteresował czy żyje. Wezwałem policję wszystko oczywiscie udokumentowali. Natomiast teraz jest problem pt. Kto ma zapłacic za naprawę tego auta jeżeli sprawcy nie ma bo uciekł, samochód mia OC Warta, AC nie miał. Pracodawca na konto którego robiłem ten samochód klienta powiedział że umywa ręce od tego bo jego OC od dzialalności obejmuje tylko teren zakładu, a zdarzenie miało miejsce 8 km. od zakładu. Auto należy do mojego znajomego który poprosił mnie żebym jadąc do pracy wziął samochód zrobił co potrzeba i po naprawie wrócił.

Nie wiem zabardzo do kogo i z czym się zwrócic żeby jakoś tą sytuację rozwikłac dlatego proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

sprawa wygląda kiepsko, jeżeli nie odnajdą sprawcy wypadku, wszystko zależy od tego jak się dogadasz z kolegą, bo albo Ty za to zapłacisz albo on, albo po połowie, jeżeli wymyje ręce, nie masz szans - Ty prowadziłeś, Ty poniesiesz konsekwencje finansowe.
Link to comment
Share on other sites

jeżeli doznał Pan jednocześnie szkody na osobie i zwolnienie lekarskie trwało ponad 14 dni to jest szansa uzyskania odszkodowania z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjego.

A jeżeli nie to pozostaje tylko czekać na ustalenia Policji. Niestety ich zapał często jest mizerny i czasem trzeba im pomóc znaleźć świadka, kamerę lub cokolwiek innego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...