Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

jestem sprawca wypadku co mnie czeka ?


michal177
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim,proszę żeby mi ktoś pomógł,mianowicie jestem sprawca wypadku,osoba poszkodowana w nim złożyła w sądzie wniosek o zadośćuczynienie ode mnie w kocie 10 tys złotych (pomimo że dostała odszkodowanie z mojej polisy)Chciałem zapytać czym się sugeruje Sąd i jak sie bronić na sprawie,czy jest jakaś szansa aby uniknąć zapłaty tego zadośćuczynienia??????bardzo proszę o pomoc,sprawa w Sądzie jest za tydzienn.

Będę wdzięczny za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak myślałem,ale w piśmie z prokuratury było napisane,że osoba poszkodowana może żądać nawiązki za doznaną krzywde i cierpienie,no i dostałem pismo z Sądu,że poszkodowana wniosła o 10 tys zadośćuczynienia ode mnie,mam prośbę,jak się bronić w takiej sytuacji,jakich argumentów użyć,nie stać mnie na adwokata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo wnieść do Sądu pozew o odszkodowanie. Tak też stało się w Twoim przypadku. Skoro w postępowaniu karnym została stwierdzona Twoja wina, to Sąd cywilny jest związany takim wyrokiem i co do zasady poszkodowany powództwo wygra. Nie oznacza to jednak, że wygra je co do wysokości. I tutaj pojawia sie pole do popisu dla adwokata, jeżeli Cię na niego stać. Żeby więcej Ci odpowiedzieć na forum, musiałbym znać więcej danych o sprawie, tzn. czy poszkodowany odniósł jakieś obrażenia (czy była szkoda na osobie), jakie były okoliczności wypadku- może poszkodowany w jakiś sposób się przyczynił do jego powstania. Jest dużo okoliczności, które mogą wpływać na wysokość odszkodowania a nawet powodować, że powództwo cywilne zostanie oddalone, jeżeli udowodnisz, że odszkodowanie z polisy OC pokryło całą szkodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Proszę o pomoc już kturyś raz z kolei mój bank zamroził mi pieniądze i musze czekać 60 dni aby mi je zwrucili czy to jest zgodne z prawem czy moge od nich żądać odszkodowania za to że przetrzymują moje pieniądze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
michal177 wrote:
Witam wszystkim,proszę żeby mi ktoś pomógł,mianowicie jestem sprawca wypadku,osoba poszkodowana w nim złożyła w sądzie wniosek o zadośćuczynienie ode mnie w kocie 10 tys złotych (pomimo że dostała odszkodowanie z mojej polisy)Chciałem zapytać czym się sugeruje Sąd i jak sie bronić na sprawie,czy jest jakaś szansa aby uniknąć zapłaty tego zadośćuczynienia??????bardzo proszę o pomoc,sprawa w Sądzie jest za tydzienn.
Będę wdzięczny za odpowiedz.
Po pierwsze wiele zależy czy to sprawa karna czy cywilna. Jak sprawa karna to pokrzywdzony ma prawo wnieść wniosek o odszkodowanie lub zadośćuczynienie- sąd może za czym tego orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego. W postępowaniu cywilnym adhezyjnym może wnieść tylko o odszkodowanie, nie może o zadośćuczynienie.
Jeśli sprawa cywilna to należy przypozwać ubezpieczyciela, gdyż to na jego ostatecznie spada roszczenie o ile nie ma przesłanek do tego, że to Pan ponosi ostateczną odpowiedzialność cywilnprawną za powstałą szkodę- art. 43 i 98 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (tekst. jedn. Dz. U. z 2003 r. Nr 124, poz. 1152 ze zm.). W intersie pokrzywdzonego jest dochodzić wszelkich roszczeń z OC pojazdu sprawcy, tak aby wyrok nie był tylko papierowy- sprawcę może nie stać na zapłatę zasądzonej kwoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

agula8211 wrote:

Proszę o pomoc już kturyś raz z kolei mój bank zamroził mi pieniądze i musze czekać 60 dni aby mi je zwrucili czy to jest zgodne z prawem czy moge od nich żądać odszkodowania za to że przetrzymują moje pieniądze?

Wpierw trzeba ustalić jaka jest podstawa prawna zamrożenia środków finansowych. Być może nie spłaconany kredyt, zajęcie komornicze etc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...