Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek problem z odszkodowaniem pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

zaczne od poczatku mieszkam w niemczech gdzie i moje auto jest zarejestrowane .wczasie pobytu w polsce mialem wypadek.po przyjezdzie do domu zkontaktowalem sie z polska ubezpieczalnia ktora mnie skierowala do niemieckiej gdzie tez musialem zglosic szkode.na poczatku dobrze wygladalo szkoda przyjeta zero problemow.no i zaczelo sie rzeczoznawca tylko z ubezpieczalni mowie ok przyjechal.szkode obejrzal zdjecia porobil no i pojechal.tydzien pozniej kopia wyceny auto warte przed wypadkiem 10800 euro koszt naprawy 7100 euro wartosc auta po wypadku 8080 euro .zadzwonilem do ubezpieczalni pytajac sie jaka suma jest dla mnie, no i odpowiedzieli jesli naprawiam pokryja koszta musze tylko przedstawic rachunki jesli chce wyplacic pieniadze to 2700 euro czyli wartosc auta przed wypadkiem minus wartosc po wypadku.zaznaczyli jeszcze ze odszkodowanie jest wyplacane tylko na prawach polskich.nie interesuje mnie oczywiscie naprawa chce odszkodowanie.mam pytanie moga prawnie tak postapic i tak niskie odszkodowanie wyplacic .co moge ja dalej robic w tym kierunku bo moim zdaniem zanizyli koszt naprawy i wartosc przed wypadkiem ale za to podniesli wartosc po wypadku.dzieki z gory za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tutaj szkody całkowitej, jeżeli wartość pojazdu 10.800 to koszty remontu powinny być zwrócone do tej kwoty - i to zgodnie z prawem tak polskim jak i niemieckim!

jest takie orzeczenie, poszukaj na stronie rzecznika ubezpieczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
problem jest taki iz ubezpieczalnia znalazla mi kupca za 8080 i nie chca mi wyplacic za koszt naprawy .co moge zrobic w tym kierunku czy sa jekies mozliwosci ,paragrafy zeby dostac koszt naprawy i zatrzymac auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...