Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

WYSIADANIE Z SAMOCHODU


adria
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W trakcie wysiadania syna z mojego samochodu, skrecil noge w kolanie. Pozniejsze

badanie USG i rezonansu wykazalo, ze ma zerwane wiezadlo krzyzowe. Czeka go teraz rekonstrukcja wiezadla.

Prosze o informacje z jakiego ubezpieczenia OC czy NW syn (jest uczniem) ma starac sie o odszkodowanie.

Wine ponosze ja (matka -kierowca) poniewaz za szybko sciaglam noge ze sprzegla zanim zdarzylam wylaczyc silnik i samochod szarpnelo.

Jakie czekaja mnie konsekwencje z tytulu doprowadzenia do takiej sytuacji.

Prosze o pilna odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn ma prawo do odszkodowania z ubezpieczenia OC pojazdu, w którym doszło do szkody. Nadto może zgłosić roszczenie z ubezpieczenia NNW. Konsekwencją będzie zapewne podwyższenie składek OC, lecz i tak nie jest to na tyle wysoki wzrost, aby powodowało to konieczność zaniechania dochodzenia odszkodowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam podobny przypadek co Adria ze synem, tyle ze wiezadla krzyzowe zerwalam podczas wysiadania z autokaru PKS, ktorym jechalam z uczelni do domu.

Podczas wysiadania zahaczylam noga o ostatni stopien, lekko stracilam rownowage i probujac stanac na chodniku noga w kolanie "uciekla" mi w bok. W tym momencie poczulam bol i ukleklam na chodniku. Jak sie pozniej okazalo doszlo do zerwania wiezadla krzyzowego i wakacje mam z glowy.

Prosze o informacje z jakiego ubezpieczenia dostane odszkodowanie - z NW czy OC.

Pozdrawiam

Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolanta wrote:
A ja mam podobny przypadek co Adria ze synem, tyle ze wiezadla krzyzowe zerwalam podczas wysiadania z autokaru PKS, ktorym jechalam z uczelni do domu.
Podczas wysiadania zahaczylam noga o ostatni stopien, lekko stracilam rownowage i probujac stanac na chodniku noga w kolanie "uciekla" mi w bok. W tym momencie poczulam bol i ukleklam na chodniku. Jak sie pozniej okazalo doszlo do zerwania wiezadla krzyzowego i wakacje mam z glowy.
Prosze o informacje z jakiego ubezpieczenia dostane odszkodowanie - z NW czy OC.
Pozdrawiam
Jola
Witaj w takiej sytuacji możesz mieć problem z udowodnieniem winy kierowcy. Jeżeli nie zawinił odszkodowanie z ubezpieczenia OC nie zostanie wypłacone.
Możesz natomiast śmiało dochodzić odszkodowania z NW pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

ficcal wrote:

Podczas wysiadania z auta dostawczego niosąc skrzynkę, straciłem równowagę i upadłem. Złamałem obie kości lewego przedramienia. Było to w pracy. Chciałem zapytać czy mogę starać się o odszkodowanie z NW albo OC właściciela pojazdu, i czy w takim wypadku nie straci on jakiś zniżek lub nie poniesie innych strat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...