Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

axa ubezpieczenia komunikacyjne


utet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem sobie jakis czas temu AC w axa (i OC ubezpieczenie komunikacyjne) mam pytanie jako że byłem sprawcą szkody widomo poszkodowanemu dałem numer swojej polisy itd. ale do czego zmierzam czy axa robi problemy z wypłaceniem odszkodowania z AC ? Pytanie szczególnie do wszystkich którzy już coś takiego przechodzili lub mają znajomych którzy są tam ubezpieczeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mi o tym nie wiadomo;) na pewno wypłacą bez problemu! BA! nawet zapłacą więcej niż muszą;)

Wogóle wszystkie ubezpieczenia typu Direct (AXA, Liberty, Comercial Union, Aliianz) są do bani.

 

podpisano

były agent ubezpieczeniowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, 24 godziny i masz godne ubezpieczenie AC, przykładowo tak działa Liberty!

Ubezpieczasz, masz kraksę, dzwonisz i 24 godziny Ci likwidują szkodę z AC. Nie możliwe?

A jednak! Sprawdź sam ;) Liberty Direct :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ciągle mówimy o ubezpieczeniu komunikacyjny w AXIE jak jest u amerykańców nie wiem mnie do zakupu ubezpieczenia w axa skusiła szczerze powiedziawszy ładna muzyczka w reklamie ;-) inne kryteria wychodzą typu szybkość likwidacji szkody i problemy z wypłatą odszkodowania wychodzą teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w punktu widzenia szkody OC - nie wiele Cię może interesować, bo tak naprawdę problem mieć będzie Twój poszkodowany. Może to dotyczyć Ciebie dopiero w momencie gdy upomni się o pieniądze od ciebie w ewentualnym procesie cywilnym;)

szkoda AC - to już może boleć, umowy AC i OWU AC w AXA, Liberty, innych wszystkich ubezpieczalniach są tak nieładnie sformuowane, że zawsze coś się znajdzie aby nie wypłacić. Na przyszłość zapoznaj się z tymi dokumentami zanim podejmiesz decyzję i podpiszesz coś pod wpływem doznań artystycznych (czyt. "muzyczki").

Szkoda AC powinna zostać zamknięta tak samo jak szkoda w wypadku OC - w ciągu 30 dni. Jeżeli jednak ktoś (czyt. TU) uwija się z tym w mniej dni - jemu chwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie kupilem niedawno samochod, umowa poprzedniego wlasciciela jest wazna jeszcze przez pol roku i ma on pelny pakiet . chodzi o to czy jak przepisuje pzu na siebie to przechodzi caly pakiet. na jakiej zasadzie to dziala?

od zakupu pojazdu mina juz miesiac.

ile przed koncem umowy nalezy ja zerwac czy poinformowac ubezpieczyciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku OC masz 30 dni na zrezygnowanie z ubezpieczenia zawartego przez zbywcę. Po tym terminie uznaje się, że chcesz kontynuować to ubezpieczenie. AC nie przechodzi na Ciebie.

Jak jest z pakietowym ubezpieczeniem? Najlepiej dowiedzieć się w pzu 0 801 102 102, 24/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Niezależnie od tego czy ubezpieczenie jest pakietowe czy nie przy zakupie auta przechodzi tylko OC a AC trzeba będzie dodatkowo dokupić. Jeśli minął już miesiąc to masz nie możesz już zrezygnować z tego oc, a jeśli nie będziesz chciał go w przyszłym roku musisz wypowiedzieć najpóźniej na jeden dzień przed jego zakończeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
AXA to dziadostwo, dzisiaj odmówili mi wystawienia zaświadczenia po angielsku, W PZU i Hestia bez żadnego problemu. Odpowiedziano mi, że w Polsce językiem urzędowym jest polski. A co to jest za urząd. Będę płacił więc za tłumacza przysięgłego. NIGDY W ŻYCIU AXA!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
witam wszystkich. Ubezpieczenie a AXA polecam ale nie dajcie się naciągnąć na NW bo jako nieszczęśliwy wypadek uznają tylko ten podczas którego samochód jest w ruchu!!! więc jak złamiesz sobie nogę na dziurawej drodze wychodząc z samochodu to nic nie dostaniesz.Lepiej NW wykupić tam gdzie za nieszczęśliwy wypadek uznaje się nieszczęśliwy wypadek a nie dzielenie na te bardziej nieszczęśliwe i te "naprawdę" nieszczęśliwe ale w ruchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Sprawdzałem w wielu towarzystwach i w Liberty Direct pakiet OC + AC wyszedł mi najtaniej. Do tego pełna wygoda bo auto ubezpieczyłem nie wychodząc z domu. Jeśli chodzi o odszkodaowanie to mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał sprawdzać czy to dobra firma czy zła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...