Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kolizja i odszkodowanie z HDI(samopomoc)


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kolizję już ponad miesiąc temu.Omega zrobiona tylko mam problem z wypłatą odszkodwania.Na miejscu kolizji spisaliśmy oświadczenie,Policji nie wzywałem bo nie było wielkiej szkody(teraz żałuję).Po kolizji przyjechał koleś z HDI opisał szkodę i powiedział że ma 30 dni na wypłatę odszkodowania.30 dni minęło a on twierdzi że wysłał pismo do sprawcy wypadku a tamten tego pisma nie odebrał i on nie może wypłacić kasy.NIe wiem o jakie pismo mu chodzi ale sprawca wypadku ma tylko potwierdzić odbiór poleconego.I nie wiem co mam dalej z tym robić?Może ktoś miał podobny przypadek?Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi o pismo ubepzieczyciela do sprawcy w celu potwierdzenia zajścia wypadku. W takiej sytuacji ubezpieczalnia powinna jak najszybciej załatwić tą formalność i nawet wysłać człowieka do domu swojego klienta, który wyrządził Ci szkodę.

Jeżeli nie przykładają się, postrasz ich trochę, powiedz, że sprawę skierujesz do mediów, opiszesz na forum :) albo od razu do Rzecznika.

Zadzwoń też do sprawcy i spytaj czy czasem nie wywołał oświadczenia (niestety zawsze to może zrobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, zadzwoń i powedz żejesteś z telewizji..., takich straszaków to są setki i z pewnością działają odwrotnie do zamierzonego celu, politowania godne zachowanie.

Niestety, potwierdzenie sprawcy jest nieodzowne, takie sa przepisy, jeśli przeciąga sprawę, albo odmawia, likwidator nie może go zmusić. Sugeruję samemu popędzić Sprawcę, nic więcej zrobić nie możesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...