Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

skrecona noga w pracy


gusia77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli wypadek został zakwalifikowany jako wypadek w pracy jak najbardziej masz prawo do odszkodowania za ZUSu. Jeżeli dodatkowo Twój pracodawca wykupił ubezpieczenie dobrowolne dla pracowników (oczywiście Ty musisz je opłacać;) to również możesz dostać odszkodowanie. Masz może też ubezpieczenie na życie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta euforia:-)

A rzeczywistosc wyglada tak, ze nie napisalas gusiu, czy wypadek zostal uznany za wypadek przy pracy, nie napisalas, czy masz protokol powypadkowy, w ktorym jest takie stwierdzenie, nie napisalas, czy nie ma w protokole stwierdzenia, ze wylaczna przyczyna wypadku bylo nieprzestrzeganie przez Ciebie przepisow bhp.

Bo gdyby bylo to ZUS pozbawi Cie prawa do swiadczen.

 

To oczywiscie teoria, mam nadzieje, ze wszystko jest OK.

W takiej sytuacji, po CALKOWITYM zakonczeniu leczenia lekarz musi wypelnic Tobie druk N9 i ten druk wraz ze swoim wnioskiem o przyznanie jednorazowego odszkodowania skladasz do zakladu pracy.

Zaklad pracy dolaczy dokumentacje wypadkowa i przekaze calosc do ZUSu.

ZUS wezwie Cie na komisje w celu ustalenia procentowego uszczerbku na zdrowiu.

I - jesli taki uszczerbejk stwierdzi - przyzna Ci odszkodowanie.

W okresie od 1 kwietnia 2008 r. do 31 marca 2009 r. kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej wynoszą:

 

* 538 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Skręciłam staw skokowy w drodze do pracy.Jestem w trakcie leczenia.Od 25 czerwca mam nogę w gipsie.Jutro idę do lekarza. Bardzo proszę o informacje dotyczące załatwienia odszkodowania i czy skręcenie jest objęte odszkodowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...