Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek samochodowy w czasie pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu 23 czerwca miałam poważny wypadek samochodowy. Pracuje jako przedstawiciel handlowy, a tego dnia jechałam na spotkanie służbowe. Kilka kilometrów za moim miejscem zamieszkania już na terenie niezabudowanym, samochód dostawczy zajechał mi drogę. W wyniku silnego uderzenia w koło tego samochodu moje auto"wzbiło" się w powietrze i wylądowało na dachu wcześniej koziołkując po drodze. Samochód jest w stanie katastrofalnym i nadaje się tylko do kasacji. Ja miałam zapięte pasy i oprócz otarć i siniaków nic mi się powazniejszego nie stało. Na miejsce przyjechała Policja i karetka. Sprawca wypadku przyznał się do winy. Mnie zabrała karetka, ale po kompleksowych badaniach zostałam wypuszczona do domu. Od lekarza dostałam 9 dni zwolnienia na kitórym obecnie przebywam. Mam pytanie, czy należy mi sie jakis odszkodowanie? Dodam, że samochód był służbowy i wypadek zdarzył się w godzinach pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, miałam wypadek w czasie pracy - dowoziłam towar do klienta - 100 km od siedziby firmy, w której jestem zatrudniona, moje auto wpadło w poślizg, nie udało mi się niestety utzrymać na szosie, wjechalam w drzewo (a raczej w jego większy pień). Po wypadku zostałam zawiziona do szpitala na rtg klatki piersiowej i okazało się, że mam złamany mostek. Przebywałam na zwolnieniu lekarskim.`Moje pytanie jest następujące: czy mam prawo ubiegać się o odszkodowanie z ZUS - wypadek przy pracy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

masz jak najbardziej prawo do odszkodowania z OC sprawcy, jeżeli tylko policja orzekła winę kierowcy samochodu dostawczego i ten przyjmie mandat. Jakich doznałaś obrażeń?

Masz prawo do zadośćuczynienia, prawdopodobnie dostaniesz odszkodowanie z ZUS, jeżeli wypadek zostanie zakwalifikowany jako wypadek w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Moje obrażenia są niewielkie w porównaniu z tym jak wygląda samochód. Mam kilka siniaków, zadrapań, obolałe żebra i kark i spory uraz psychiczny. Właśnie wybieram sie do lekarz po kontynuację zwolnienia bo nie czuję sie jeszcze na siłach, żeby wrócić do pracy i siadać za kierownicę. A czy orientujesz się jak wygląda odszkodownie z NW, czy musiałabym mieć trwały uszczerbek na zdrowiu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto zglos w pracy, zeby spisano karte wypadku w drodze do pracy. Co prawda, od jakiegos czasu nie ma odszkodowan jedfnorazowych z tytulu wypadkow "w drodze" ale zwolnienie chorobowe bedziesz miala platne 100% a nie 80% za kazdy dzien zwolnienia lekarskiego.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
witam prosze mi powiedziec jesli mialam wypadek w czasie pracy a jestem teraz 3 tydzien na zwolnieniu to platne mam 80% czy 100 przez pracodawce a jak jest pozniej z zus poniewaz jestem obecnie na wypowiedzeniu ktore juz mi sie konczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...