Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek na przejściu dla pieszych - uraz wielomiejscowy


ula1983
 Share

Recommended Posts

Witam

11.01.2008 r zostałam potracona na przejściu dla pieszych. Całkowita winę za spowodowanie wypadku ponosi kierowca, zostały mu juz postawione zarzuty i odbedzie sie sprawa karna.

W wyniku wypadku dostałam urazu wielomiejscowego, złamanie talerza kości biodrowej prawej, zlamanie kłykcia bocznego piszczeli lewej, złamanie obojczyka prawego, wstrząśnienie mózgu. W szpitalu byłam przez 8 dni. Ze szpitala rodzice zabrali mnie do siebie ( bo mieszkałam sama 150 km od domu rodzinnego) i musiałam przez 6 tygodni lezec w łóżku (nie mogłam wstawać), a na całej lewej nodze miałam gips i tez miałam go przez 6 tygodni. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim juz prawie 6 m-cy, lekarz u którego sie lecze przewiduje w przyszłosci operacje na kolanie, przez 30 dni chodziłam na rehabilitacje, ale ona nic mi nie pomogła.

Mam pyytanie o jaką sumę zadośćuczynienia mogę walczyc???

Dodam, że w dniu wypadku byłam bezrobotną ( z dn. 31.12.07 rozwiązałam umowę z poprzednim pracodawcą gdyż 15 stycznia miałam podpisac umowe z nowym pracodawca.) Z ZUS-u dostaję 80% chorobowego gdyż obejmował mnie okres 30 dni na podjecie nowej pracy ewentualnie na zarejestrowanie w Urzedzie Pracy. Mam jeszcze jedno pytanko... ZUS skieruje mnie na komisję lekarską, czy dostanę jakies odszkodowanie z ZUS-u?

ZA odpowiedzi z góry dziękuje i Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Opinii na temat wysokości odszkodowań nigdy nie wygłaszam bez zapoznania się z dokumentacją, więc na to pytanie nie mogę odpowiedzieć.

Warto natomiast zastanowić się nad roszczeniem utraconych dochodów (oczywiście w przypadku gdy będziesz w stanie udowodnić, że umowa z nowym pracodawcą byłaby faktycznie zawarta).

Jeżeli wypadek nie miał miejsca przy pracy odszkodowanie z ZUS nie będzie Ci przysługiwać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...