Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

lekkie obicie ciała + wgniecenia roweru


belial
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam! jakiś czas temu miałem wypadek na rowerze. na skrzyżowaniu potrącił mnie taksówkarz. ja jechałem na rowerze - on samochodem. wina ewidentna jego. na miejsce wezwałem policję, więc mam jakby co numer sprawy. ja wyszedłem z wypadku z zadrapaniami (mam fotki), bez połamań + trochę rower powgniatany. czy mogę (i czy jest sens) domagać się jakiegoś odszkodowania? ja jestem ubezpieczony standardowo (zwykły zus + euro 26), rower bez ubezpieczenia. od lekarza pierwszego kontaktu nie dostałem nic. nie chciał mi wypisać świstków z oględzin, bo powiedział, że jak nic sobie nie złamałem, to nie ma sensu

 

ogólne straty: ja szramy na nogach dwunasto i trzy centymetrowe

rower: kilka wgnieceń ( w tym widełki), połamana osłona na łańcuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie prawie nic nie mam. jedyne co to z pogotowia dostałem krótki świstek, który brzmi mniej więcej tak: potrącony rowerzysta, urazy/zadrapania kończyn dolnych. ale od lekarza pierwszego kontaktu, nic nie dostałem diagnozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to co lekarz rodzinny mnie badał i nic nie dał? czy też o papierek z pogotowia? i druga sprawa: wypadek miał miejsce około miesiąca temu, czy to się jakoś dezaktualizuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jeśli chodzi o zgłaszanie roszczenia do ubezpieczalni to sprawa przedawnia się dopiero po 3 latach od momentu zajścia wypadku, ale wiadomo z takimi sprawami nie można zwlekać. Zaświadczenie o stanie zdrowia powinieneś postarać sę zdobyć zarówno od lekarza pogotowia jak i lekarza rodzinnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...