Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

zadośćuczynienie za złamaną nogę na oblodzonym chodniku


elżbieta1661348181
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dnia 23.03.2008r. idąc do pracy poślizgnęłam się na oblodzonym, przykrytym śniegiem chodniku należącym do pewnej hali targowej w Warszawie w wyniku czego złamałam kość podudzia. Pogotowie na miejsce zdarzenia wezwał przypadkowy przechodzień(niestety nie mam jego danych). Zdarzenie to potwierdziło mi trzech świadków. Z miejsca zdarzenia zabrało mnie pogotowie do szpitala, gdzie przeszłam operację poudzia. Mam założoną płytkę przymocowaną 6 śrubami. Do dnia dzisiejszego mam nogę w gipsie i nie wolno mi jej obciążać. Zawiadomiłam prezesa hali o wypadku. Mam napisać pismo o odszkodowanie ale ja myślałam bardziej o zadośćuczynieniu za doznane krzywdy. Jestem wyłączona z życia zawodowego na długi czas,zawaliły się moje plany wakacyjne i jestem zależna od obcych ludzi, którzy mi pomagają.w pracy posiadam ubezpieczenie grupowe i z polisy otrzymam odszkodowanie. Zadośćuczynienie chciałabym otrzymać ponieważ chodnik był nieodśnieżony. Niestety nie wiem jak napisać takie pismo i jaką kwotę mogę zaproponować. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadośćuczynienie jest jednym z roszczeń, które Pani przysługuje. Nie oznacza to jednak, że musi Pani wybierać pomiędzy odszkodowaniem a zadośćuczynieniem- wskazane jest więc połączenie obu roszczeń. Proponuję jednak zacząć od wyliczenia wszystkich kosztów, które poniosła Pani w związku z leczeniem, rehabilitacją i utraconymi zarobkami (składniki szkody) a dopiero dodatkowo zażądać zadośćuczynienia za doznane krzywdy (rozumiane jako cierpienie psychiczne, związane z upadkiem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem kiedy mam złożyć dokumenty o odszkodowanie, czy zadośćuczynienie,ponieważ dziś dostałam następne 50 dni L4 , mam zdjęty gips ale zakaz obciążania tej nogi na następne 4 tygodnie. i prawdopodobnie do końca roku będę na zwolnieniu lekarskim. Będe chciała się rehabilitować żeby jak najszybciej dojść do sprawności ale to są koszty. Dlatego myślałam o zadośćuczynieniu. NIe wiem czy to składam u właściciela hali, czy od razu do Sądu. i w jakiej formie napisać, bo na pewno ich prawnicy będą chcieli mnie zbyć z niczym. Pozdrawiam i proszę o poradę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...