Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Problem z wypłatą odszkodowania - BENEFIA/PROFIBIZ


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W tył mojego samochodu wjechal kierowca z polisa Benefia, nie chciałem robić problemów spisaliśmy tylko oświadczenie, nie wzywałem policji. Sprawca oswiadczył ze kolizja jest z jego winny. Po tygodniu zjawił sie u mnie rzeczoznawca, spisał wszystkie dane, zrobił zdjecia itd. Po tygodniu otrzymałem list od firmy PROFIBIZ zajmującej sie likwidacja szkód, firma ta pracuje w porozumieniu z TU Benefia, że brakuje kilku dokumentów i jesli ich nie dostarcze to wstrzymają wypłate odszkodowania. Wiec dzownie: po 37 minutach odsłuchiwania automatycznej sekretarki w końcu udało mi sie połączyć... przedstawiam sprawe i Pani uświadamia mi że jeśli sprawca kolizji nie potwierdzi ze kolizja była z jego winny nie ma mowy o odszkodowaniu!! Że trzeba było wezwać policje to nie było by problemu, że powinienem napisac do sprawcy zeby sie pośpieszył bo ma tylko 30 dni od daty kolizji, bo jeśli nie zdąży to nici z pieniążków (zamarłem) Przez chwile myslałem ze to jakiś kawał, a Pani nadal swoje, żebym sie nie przejmował bo w sumie to mam jego oświadczenie i ze mam wygraną sprawe w sądzie!! Zadzwoniłem do swojego Ubezpieczyciela poradził mi zebym napisał do Rzecznika Ubezpieczonych.

Co moge jeszcze zrobić, bo ręce mi opadły, nie wiem gdzie moge sie udać po pomoc, czy Profibiz działa zgodnie z prawem?!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzenie, w którym Pan uczestniczył było zwykłą kolizją, nie zaś wypadkiem, w którym ktoś został poszkodowany. Być może sprawca rzeczywiście nie potwierdził swojej winy, ale przecież ma Pan oświadczenie - zatem sprawca zmienia zeznania, co czyni go niewiarygodnym. Ubezpieczyciel robi wszystko, aby odszkodowania nie wypłacić - zrozumiałe, gdyż to jest dla niego koszt. Jednak nie ma się Pan czym martwić, bo sprawa jest do wygrania przed sądem. Jeśli chodzi o pomoc Rzecznika Ubezpieczonych to sądzę, że szkoda czasu, bo merytorycznie nic nie pomoże, gdyż sprawa ewidentnie powinna być poddana rozstrzygnięciu sądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
co zrobić mam auto w kredycie,jest ubezpieczone w benefi miałem szkodę na parkingu poinformowałem o tym firmę ubezpieczeniową.Auto zostało naprawine w fiacie bo wycena szkody została potwierdzona.Po jakimś czasie benefia przesyła pismo że nie zapłaci fiatu za naprawę ponieważ nie ma wszystkich dokumentów itd,sprawa ciągnie się już od czerwca tego roku,nie wiem co robić chcą zwrotu 5500zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświadczenie spisane na miejscu zdarzenia jeszcze nie przesądza o winie sprawcy. Jeżeli sprawca nie potwierdzi tych okoliczności (np. napisze że nie poczuwa się do odpowiedzialności, nie był sprawcą) to TU może odmówić wypłaty odszkodowania. Jeżeli natomiast nie odpowie na wezwanie TU to automatycznie zostanie uznany ze sprawcę i nie powinno być problemów z wypłatą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...