Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Sprawca kolizji próbuje się wykręcić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem, który zapewne dotyczy bardzo wielu poszkodowanych.

Sprawca kolizji, wyjezdzajacy z drobi podporzadkowanej, 80-letni dziadek, probuje sie wykrecic z odpowiedzialnosci. Odecnie jego ubezpieczyciel PZU, przekazal 50% kwoty do serwisu, w ktorym bede naprawiac auto, ale z powodu konieczonosci przeprowadzenia dalszych ustalen przez ich bieglego, pozostala kwota jest zamrozona, a PZU nie chce podac mi terminu zakonczenia ustalen.

Nie wzywalem policji. Dziadek napisal mi oswiadczenie. Mam dwóch swiadkow: zone i jej kolezanke, ktore podrozowaly ze mna autem w czasie kolizji.

 

Co mam zrobic ?

 

1) Napisac jakies pismo do PZU ? jakie?

2) podac dziadka do Sadu Grodzkiego - chetnie bym to zrobil, chociazby po to, by zrobili mu badania i odebrali prawo jazdy. ( o ile to mozliwe ) za te kretactwa.

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w zasadzie z obowiązującym prawem ubezpieczyciel w przypadku jednoznacznej sytuacji powinien wypłacić odszkodowanie do 30 dni od zgłoszenia roszczenia. Jednak w uzasadnionych przypadkach, gdy sprawa jest bardziej skomplikowana wypłata świadczenia może nastąpić dopiero po 90 dniach, jednak każde opóźnienie musi być uzasadnione przez ubezpieczalnię. Jeśli zdecydujesz się na skierowanie sprawy do sądu możesz powołać się na obowiązek przywrócenia wartości pojazdu sprzed wypadku, zgodnie z tą zasadą poszkodowany nie może być stratny z powodu, że ktoś inny uszkodził jego pojazd. Musisz jednak pamiętać o kosztach związanych z założeniem sprawy sądowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
sam koszt "założenia sprawy" nie jest znów aż tak wysoki. Problemem jest czas i ewentualnie adwokaci jeśli ktoś niezazbytnio sam sobie umie poradzić ze skleceniem pozwu. A do meritum, podejżewam, że dziadzio ma niewiele wspólnego z 50% potrąceniem, ktoś widocznie doszukał się współwiny, czy słusznie czy nie tego już nie oceniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...