Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

mąz zginął w wypadku


dorota108
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jestem wdową,mam 2 dzieci (5i 4 latka)mąz zginal w wypadku samochodowym(miał 31 lat), sprawca zjechał na nasz pas ruchu w wyniku czego maz poniosł smierc na miejscu ja z bardzo powaznymi obrazeniami ciała zostałam odwieziona do szpitala, jechał z nami synek któremó dzieki Bogu nic sie nie stało, oczywiscie tez znalazł sie w szpitalu.wypadek był w 2005 roku( ja nadal przebywam na swiadczeniu rehabilitacyjnym). Sprawa sądowa jest w toku , i mimo świadków którzy widzieli wypadek i zeznali w sądzie ze mąz jechał prawidłowo swoim pasem ,nie wykonywał manewrów które mogły spowodowac takie zachowanie sprawcy mąz jest uznawany za osobę ktora przyczyniła się do wypadku biegły sądowy napisał nawet ze mąż jechał lewą stroną jezdni (na drodze nie ma linii ciągłej lub przerywanej) a z opini pierwszego biegłego wynik że jechał prawą stroną, ale tez w opinii napisał ze mąz sie przyczynił do wypadku co dalej robic i gdzie sie odwoływac, bo ja jako swiadek i osoba poszkodowana pamietam całe zdarzenie i wiem ze mąz jechał prawidłowo jak udowodnic i nie pozwolic, abymąz ktory nie moze sie obronic nie został uznany za osobę ktora przyczyniła sie do wypadku.Mam jescze pytanie o rente dla dzieci, moż prowadził działalnosc gospodarczą od 1999 roku(6 lat), wcześniej pracował w firmie prywatnej (ok 3 lat) mam przyznaną rente 554.48 zł na dwoje dzieci czy nalezy nam sie takie małe świadczenie? Jak wykształcic i wychowac za taką sumę dzieci co robic i do kogo sie udac w mojej miejscowosci po porade.Jakie odszkodowanie nam sie nalezy ja jechałam do pracy, moze są odszkodowania z tytułu "wypadek w drodze do pracy" nadmienie ze mam ubespieczenie grupowe w PZU, czy z oc sprawcy dzieci mogą miec rente?Prosze mi pomóc sama nie moge sobie poradzic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pisząc o sprawie masz na myśli sprawę cywilną? Możliwości może być jeszcze sporo, chociaż to zależy na jakim stopniu zaawansowania jest sprawa, o której piszesz. Niewątpliwie bardzo dużo zależy tu właśnie od opinii biegłego sądowego, dlatego należy wnosić do niej zastrzeżenia. Jednak nawet jeśli przyczynienie będzie uznane przez sąd to i tak masz szanse na odszkodowanie, lecz będzie ono stosownie zmniejszone, trzeba jednak nawet wtedy uważnie sie temu przyjrzeć, aby wysokość przyczynienia nie była zawyżona. Odszkodowania jakie możesz dostać to: renta dla dzieci, odszkodowanie za pogorszenie sytuacji życiowej po śmierci męża, zadośćuczynienie za krzywdę.

W razie problemów służymy pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...